Türkiye’den Kosova’ya ‘destek sürecek’ sözü

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Türkiye, Kosova’yı bağımsızlığının 10. yılında da yalnız bırakmadı

 

Kosova’nın bağımsızlığının 10’uncu yıl dönümü kutlamalarına katılan Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız, Kosova Dışişleri Bakanı Behgjet Pacolli tarafından kabul edildi. Görüşmede Kosova ile Türkiye arasındaki ilişki ve işbirliğinin tüm alanlarda daha ileriye taşınma imkânlarının ele alındığı öğrenildi. Dışişleri Bakanı Pacolli, Kosova’ya tüm süreçlerde destek vermesinden dolayı Türkiye’ye teşekkürlerini iletti. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız ise, Kosova’yı ilk tanıyan ülkelerden biri olan Türkiye’nin Kosova’yı desteklemeyi sürdüreceğini belirtti. Görüşmede Yıldız’a Türkiye’nin Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Dışişleri Bakanı Behgjet Pacolli’ye de Kosova Dışişleri Bakanlığı Ekonomi Diplomasisi Departmanı Müdürü Güner Ureya eşlik etti.

PRİŞTİNE/BALKAN GÜNLÜĞÜ

Kosova’nın bağımsızlığının 10’uncu yıl dönümü kutlamalarına katılan Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız, Kosova Dışişleri Bakanı Behgjet Pacolli tarafından kabul edildi. Kosova Dışişleri Bakanı Behgjet Pacolli, bağımsızlığın 10’uncu yıl dönümü kutlamalarına katılan Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız ile bir araya geldi. Görüşmede Kosova ile Türkiye arasındaki ilişki ve işbirliğinin tüm alanlarda daha ileriye taşınma imkanlarının ele alındığı öğrenildi. Dışişleri Bakanı Pacolli, Kosova’ya tüm süreçlerde destek vermesinden dolayı Türkiye’ye teşekkürlerini iletti. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız ise, Kosova’yı ilk tanıyan ülkelerden biri olan Türkiye’nin Kosova’yı desteklemeyi sürdüreceğini belirtti. Görüşmede Yıldız’a Türkiye’nin Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Dışişleri Bakanı Behgjet Pacolli’ye de Kosova Dışişleri Bakanlığı Ekonomi Diplomasisi Departmanı Müdürü Güner Ureya eşlik etti.

timebalkan.com sitesine göre; Bakan Yardımcısı Yıldız, ayrıca Kosova Meclisi Genel Kurulundaki törene, resmi geçit törenine ve Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi tarafından verilen resepsiyona katıldı.

 

Kaynak: Balkan Günlüğü gazetesi


İçeriği Paylaş