Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi İsmail Aramaz Şumnu’yu ziyaret etti

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Türkiye Büyükelçisi İsmail Aramaz Şumnu Belediye Başkanı Krasimir Kostov’un özel daveti üzerine Şumnu’yu ziyaret etti. Büyükelçi İsmail Aramaz’a Türkiye’nin Burgaz Başkonsolosu Cem Ulusoy ve elçilik ikinci sekreteri Süheybi Ünal eşlik ettiler. Belediye Başkanı Krasimir Kostov misafirlerle bir süre görüştükten sonra ortaklaşa basın toplantısı düzenlediler.

Basın toplantısında, Büyükelçi İsmail Aramaz’ın yaptığı açıklamalarda Şumnu bölgesine yatırım yapılması gerektiğini, çünkü bölgenin yatırıma çok ihtiyaç duyduğu ve yatırım için çok müsait olduğunu belirtti. İsmail Aramaz ayrıca, şu anda dünyanın sıkıntısını çektiği ekonomik krizin haliyle Bulgaristan’ı da etkilediğini, fakat buna rağmen ülkenin ekonomisinin az da olsa büyüme kaydettiğine dikkat çekerken, Bulgaristan’a yatırım yapmanın herkese ciddi katkı sağlayacağını belirtti.

Bilindiği üzere, Şumnu bölgesindeki işsizliğin ciddi boyutlarda olması göz önünde bulundurulduğunda yapılacak yatırımların bölgedeki ekonomik sorunların çözümüne ve işsizliğe çare olacağı kaydedildi. Basın toplantısında Bulgaristan’ın en büyük camisi olan Tombul camiine ve Razgrad’daki İbrahim Paşa Camiinin de tamirlerine Bulgaristan hükümeti ile anlaşma sağlanması durumunda hemen başlanabileceği duyuruldu. Büyükelçi İsmail Aramaz, Bulgaristan’a Türkiye işadamlarının yatırım yapmaları konusunda ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerinin altını çizdi.

Basın toplantısının ardından misafirler ŞumnuTombul camiini ve şu anda inşa edilmekte olan Endüstri Parkına da ziyarette bulundular.

Fevzi EHLİMAN


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.