Ortak Balkan Rumeli Şenliği için ilk adım

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkez yeni yönetimine hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Yalakdere Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bal-Türk’ün yeni yönetimini tebrik ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Yalakdere Dernek Başkanı Mustafa Kırbaş, yönetim kurulu üyeleri ve üyeler Tamer Özbaş, Recep Sülün, Erzin Civiker, Adem Kakaloğlu, Ahmet Aktürk, Ümit Genç birlikte geldiler.

Bal-Tür yönetiminden Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Gülşah Arkut ve Doğan Aydın, Genel Sekreter Halit Meriç, Genel Sekreter Yardımcısı Şükrü Ar hazır bulundular.

Balkan Rumeli Birlikteliğinde ilk Adım

Karşılıklı görüş alışverişi sonucu her derneğin yaz aylarında farklı tarihlerde yaptıkları piknik organizasyonlarının birlikte yapılması konusunda görüş birliğine varıldı. Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu’nun önerisi ile Yalakdere Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Bal-Türk ve Şubeleri ile bu birlikteliğe katılacak diğer Balkan-Rumeli kökenli derneklerin ortak bir Balkan-Rumeli yaz şenliği düzenlemesi konusunda uzlaşıldı. Bunun için her derneğin kurulacak komisyona bir üye vermesi ve bu komisyonun organizasyonun yapılması için gerekli çalışmaları yürütmesi kararlaştırıldı.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.