Türk Öğrenciler Denklik Sorununu Görüştü

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan’daki Türk öğrencilerin yaşamakta oldukları sıkıntılarının ve özellikle denklik konusunun bir kez daha ele alınması adına Bulgaristan Türk Öğrenciler Derneği’nden bir heyet, 9 Ocak’ta Eğitim Bakanlığı’nda Yükseköğretim Dairesi Başkanı olan Mariya Fırtunova ile temaslarda bulundu.

Bilindiği üzere 19 Aralık’ta alınan karar doğrultusunda YÖK, diploma sahteciliğinin önüne geçilebilmesi için Bulgar makamlara 3 ay süre vermişti. Denklik mevzusunu geçici bir sorun olarak değerlendiren ve kendilerine koşulan şartların tamamının yerine getirildiği dile getiren Fırtunova, gerekli çalışmaların önümüzdeki aylar içerisinde de Türkiye ile koordineli olarak yürütüleceğini vurgulamıştır.

Bir ay içerisinde iki ülkenin Eğitim Bakanları arasında yapılacak olan görüşmede denklik konusunun olumlu bir şekilde çözüleceği mesajı dernek üyelerine iletilmiştir.
Denklik konusunun yanı sıra Türk öğrencilerin yaşamakta oldukları diğer sıkıntılar ve kendilerine sağlanan çok sayıdaki olanaklar ayrıntılı bir şekilde ele alınmıştır.

http://www.kircaalihaber.com


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.