TİKA MAKEDONYA’DA OKUL İNŞA ETTİ

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

 

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kuzey Makedonya‘nın güneydoğusundaki Valandova şehrinde yeni okul binası inşa edildi.

Kızıldoğan (Kazandol) Köyü’nde inşa edilen, Valandova “Tsvetan Dimov” İlköğretim Okuluna bağlı köy okulunun eğitim binası törenle açıldı. Törene Kuzey Makedonya‘nın Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Elvin Hasan, Valandova Belediye Başkanı Pero Kostadinov ve TİKA Kuzey Makedonya Koordinatörü Aytekin Ayden ile okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.

GELECEK NESİLLERİMİZ DAHA İYİ YETİŞECEKTİR

Bakan Hasan, burada yaptığı açıklamada, TİKA’nın eğitime yaptığı yatırımlardan birinin daha başarıyla sonuçlandığını belirterek “Kuzey Makedonya hükümetinin bir temsilcisi olarak hem kardeş Türkiye Cumhuriyeti’ne hem buradaki soydaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. İnşallah TİKA’nın yatırım yaptığı bu okullarda gelecek nesillerimiz daha iyi yetişecektir.” dedi.

TÜRK NÜFUSU OLDUKÇA YOĞUN

Valandova Belediye Başkanı Kostadinov da Valandova’daki yoğun Türk nüfusuna dikkati çekerek “Hepimizin eşit olduğu ve herkes için aynı koşulların yaratılması gerektiği görüşündeyim. Bir arada yaşamanın mümkün olduğunu her alanda gösteriyoruz.” diye konuştu.

 

Kaynak: QHA


İçeriği Paylaş