THY Kosova pazarında payını ciddi oranda artırdı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Dünyada seçkin hava yolları arasında yerini pekiştiren Türk Hava Yolları (THY)  Kosova’da da  etkileyici yükselişini sürdürdü.

Her geçen gün hizmet kalitesini artrıran THY,  gerçekleştirdiği seferleri ve kaliteli  bağlantılarıyla  Kosova’da  yıldızı parlayan havacılık şirketi konumunda.

THY Kosova Temsilciliği Genel Müdürü Gökhan Hacıibrahimoğlu, geride kalan 2012 yılının hem THY açısından hem de  Türk Hava Yolları  Kosova Müdürlüğü olarak  çok başarılı  geçtiğini belirtti.

2012 yılını Kosovaport’a değerlendiren THY Kosova Genel Müdürü  Hacıibrahimoğlu, geçen yıl içinde transit yolcu sayısında ciddi bir artışın sağlandığını kaydetti.Amerika, Uzak Doğu ve İskandinavya bağlantılarıyla yolcuların en fazla uçmayı tercih ettiği hava yolu şirketi konumunu sürdürmeyi başardığına dikkat çeken Hacıibrahimoğlu, “ 2011 yılında kış aylarında hafta 7 , yaz aylarında haftada 9 uçuş gerçekleşirken, 2012 yılında kış aylarında sefer sayısı haftada  10’a,  yaz aylarında da haftada  14’e  çıkarıldı. Sabah ve akşam saatlerinde olmak üzere her gün düzenlenen seferler, transit yolcu sayısında ciddi artış meydana getirdi. Özellikle sabah uçuşları Amerika,Uzak Doğu ve İskandinavya’ya, akşam saatlerinde de ilk sırada Orta Doğu ve  Dubai’ye  kaliteli bağlantılar  sağlamasından dolayı THY Kosova pazarındaki payını ciddi oranda artırdı” diye belirtti.

Türk hava Yolları Kosova Temsilciliğinin 2013 yılı hedeflerine de değinen Kosova Genel Müdürü Gökhan Hacıibrahimoğlu, yolcu sayısı ve kapasitenin daha da artırılmasını, ana hedeflerden biri  olarak  gösterdi.

2013 yılında her ay bazı özel hatlarda çok özel promosyonlar yapacaklarını kaydeden Hacıibrahimoğlu, “bu ay içinde Priştine – İstanbul – Priştine gidiş dönüş tüm vergiler dahil olmak üzere 99 Euro’ya promosyon ücreti çıkarıldı. 10 Ocak – 31 Ocak tarihlerinde biletleme yapılması şartı ile 15 Şubat – 30 Nisan tarihleri arasında yapılacak seyahatlarda geçerli olacak bu ve buna benzer promosyonlarla 2013 yılında daha uygun fiyatlara daha çok yolcu hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Gökhan Hacıibrahimoğlu, THY Kosova Temsilciliği,  dünyada en çok ülkeye uçan ve 2’inci kez “Avrupa’nın En İyi Hava Yolu” seçilen THY’ye layik  hizmet vermeyi sürdüreceklerini belirtti.

THY Kosova Müdürlüğü 2012 yılında faaliyete başladı. /kosovaport/


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.