Tekke Mayesi yüzlerce kişiyi bir araya getirdi

Haberler
İçeriği Paylaş

Kırcaali’nin Broş /Tekke/ köyünde geleneksel olarak düzenlenen Mayeye havanın da güzel olmasıyla yüzlerce kişi katıldı. Cem Güney Bulgaristan Derneği tarafından düzenlenen Mayede Hak ve Özgürlükler Hareketi /HÖH/ Kırcaali Belediye Başkan adayı Hasan Azis, Milletvekili Necmi Ali, Kırcaali Belediye Meclis üyesi adayları ve HÖH parti temsilcileri yer aldılar.

İlk önce köyde bulunan Dallı Ali Baba Türbesini ziyaret eden misafirler hayır duaları ettikten sonra Mayeye gelen genç ve yaşlı vatandaşları bir bir selamladılar ve bayramlarını kutladılar.

Mayede bir konuşma yapan Kırcaali Belediye Meclis Üyesi adayı Hüseyin Ahmet tüm vatandaşlara birlik ve beraberlik içinde her zaman olduğu gibi bu gelecek seçimlerde de HÖH partisinin adaylarını desteklemelerini istedi. Hüseyin Ahmet, Birliğin, Hoşgörünün ve Başarının anahtarı 7 numaralı pusulada bulunduğunu söyledi ve tüm halkın bayramını kutladı.
HÖH Kırcaali Milletvekili Necmi Ali konuşmasında Kırcaalinin başarılı Belediye Başkanı Hasan Azis’in ilk turda seçimleri kazanması için herkesten onu güçlü desteklemelerini istedi. Sayın Ali konuşmasında, “Kırcaali belediyesi ülkemizde en çok proje üreten ve gerçekleştiren belediye olduğunu unutmayalım. Şu an Başkan adayımız Hasan Azis’in önümüzdeki 10 yıl için gerçekleştirilecek hazır projeleri var. İnşallah 23 Ekimde seçimleri kazanarak halkımızın daha iyi bir geleceğini garanti altına alırız. Hepinizi 7 numaralı oy pusulasıyla HÖH Belediye Başkan adayı Hasan Azis’i ve Belediye Meclis üyeleri adaylarını desteklemenizi diliyorum ” dedi.

Kırcaali Belediye Başkan adayı müh. Hasan Azis ilk önce tüm halkın Maye bayramını kutladı ve “Seçim kampanyasının ikinci gününde böyle bir kutsal yerde bulunmamız inşallah bize hayırlı uğurlu olur ve 23 Ekimde ilk turda seçimleri kazanırız” dedi.

Konuşmasında Hasan Azis “Kırcaali belediyesindeki seçimleri ilk turda kazanma hedefi sadece HÖH partisinde var. Diğer partilerin hepsi ikinci tura gitmeyi hedefliyor. Maalesef bu durum ülkemize demokrasinin geldiği son 20 yıldır aynı. Diğer partilerin isteği ikinci tura gidilip etnik oylamanın yapılmasıdır. Biz buna izin vermeyeceğiz. Bizim en önemli prensiplerimiz hoşgörü ve birliktir. Bu prensipler sonucunda biz inşallah seçimleri ilk turda kazanacağız. Bu da 7 numaralı pusula ile oyumuzu vererek olacak” dedi.

Konuşmalardan sonra Başkan Hasan Azis bir yaşlı teyzenin teklifini kıramadı kendisiyle dans etti.

Kırcaali Haber, Sebahat AHMET

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.