‘Soykırım olmadı’ diyen Yunan siyasetçiye saldırı

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Daha önce ‘Türkler Pontus’ta soykırım yapmadı’ diyen ND Milletvekili Yorgos Kumuçakos, Atina’da aşırı sağcılar tarafından saldırıya uğradı.

soykirim_olmadi_diyen_siyasetciye_saldiri_1446825670_3187

Pontuslu Rum derneklerinin, Yunanistan Eğitim Bakanı Nikos Filis’in, “Türkler Pontuslu Rumlara soykırım yapmadı” şeklindeki açıklamalarını protesto amacıyla Sintagma Meydanı’nda düzenlediği gösteriye katılan Yeni Demokrasi Partisi (ND) Milletvekili ve eski Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Yorgos Kumuçakos’a, aşırı sağcı Altın Şafak Partisi (Hrisi Avgi) üyesi oldukları ileri sürülen bir grup, küfür ederek sözlü saldırıda bulundu.
“Serseri, hain politikacılar” diye sloganlar atan saldırganlar, daha sonra Kumuçakos’a su şişeleri fırlatarak tekme ve yumruklarla saldırdı. Yaşanan arbedede yumruk darbeleriyle yüzünden yaralanan ve elbiseleri parçalanan Kumuçakos, polislerin yardımıyla Parlamento’nun avlusuna sığındı.

MİLLİ DAVALARA BÖYLE HİZMET EDİLMEZ
54 yaşındaki Kumuçakos, olay sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, saldırının nedenini bilmediğini belirterek, “Ben yıllarca diplomat olarak Pontus davasına hizmet ettim. Bu şekilde milli davalara hizmet edilmez, sadece özel ve siyasi amaçlara hizmet edilir” dedi.

 

Kaynak: haber7.com


İçeriği Paylaş