Selanikspor tesisine coşkulu açılış

Haberler
İçeriği Paylaş

Amatör spora her fırsatta destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin ilk Roman spor kulübü olan Selanikspor Kulübü’ne de destek verdi. Geçtiğimiz sezon Amatör B Grup’ta mücadele ederek final maçında kaybederek bir üst gruba çıkma şansını kaybeden Selanikspor, verilen desteklerle önümüzdeki yıllarda daha iyi noktalara gelecek. Serdar Mahallesi’nde açılan spor kulübü gençlerin spor alanında yeteneklerini gösterebilecekleri bir nokta olacak. Tesis açılışı Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Popstar Erkan konseriyle gerçekleşti.

 

GELECEKLERİ İÇİN OKUMALARI ŞART

Açılışa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, Başkan Danışmanı Abdullah Erol, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Raşit Fidan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Aydın, Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar, Selanikspor Kulübü Başkanı İsmet Tuğral ve vatandaşlar katıldı. Açılışa katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “Aç kalacağız ama çocuklarımızı mutlaka okutacağız. Onların geleceği için okumaları şart” dedi.

 

ELE ELE VERİP ÇALIŞACAĞIZ

Açılışta yaptığı konuşmada problemleri çözmede herkesin el ele verip çalışması gerektiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, spor kulübünü eğitim yuvasına benzetti. Başkan Karaosmanoğlu kulüplerin gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kaldığı mekânlar olduğunu söyledi. Başkan Karaosmanoğlu, “Çocuklarımızın eğitimine önem vereceğiz. Okula gitmeyen çocuğumuz kalmayacak” diye konuştu.

 

OKULA GİTMEYEN ÇOCUĞUMUZ KALMASIN

Annelere ve babalara seslenen Başkan Karaosmanoğlu şunları söyledi: “Anneler babalar lütfen okula gitmeyen çocuğumuz kalmasın. Çocuklarımızın ne tür ihtiyacı varsa bir taraftan devlet yardım ediyor. Diğer taraftan da biz yardım ediyoruz. Aç kalalım çocuklarımızı okutalım. O zaman daha iyi duruma geleceğiz. Çocuklarımızı bir taraftan sporla, bir taraftan da müzikle eğitiyoruz. Bin çocuğumuza keman verdik içlerinde ne kabiliyetler olduğunu gördük. Çocuklarımızın okulda başarılı olması için Bilgi Evleri yapacağız. Çocuklarımıza bilgisayar öğreteceğiz. Hep birlikte çalışarak her geçen gün bir adım daha ileriye gideceğiz”

 

BAŞKAN ŞAMPİYONLUK İSTEDİ

Kulüp sporcularına başarılar dileyen Başkan Karaosmanoğlu önümüzdeki sezonda sporculardan şampiyonluk beklediğini dile getirdi. Selanikspor Kulübü Başkanı İsmet Tuğral da Büyükşehir Belediyesi’ne desteklerinden dolayı teşekkür ederek kulübün kurulmasıyla gençlerin geleceklerine katkı sağlanacağını kaydetti. Program Popstar Erkan’ın konseriyle son buldu.

 

 

 

 

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.