Sayın Topaca, Balkan Kültür Evi’ne Ziyarette Bulundu

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Kocaeli Valisi Ercan TOPACA’nın eşi Sevim TOPACA, Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Kültür evinde Dernek Genel Başkanının eşi Behiye ÇOLAKOĞLU ve dernek yöneticileri tarafından karşılanan Bayan TOPACA, günün anısına Behiye ÇOLAKOĞLU’na çiçek verdi.

Sayın TOPACA’ya; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU’nun eşi Behiye KARAOSMANOĞLU, Vali Yardımcılarının eşleri Dilek ÜNLÜSOY, Sevil İNCİ, Safiye ETİL, Sema KARA, İl Emniyet Müdürü Levent YARIMEL’in eşi Hülya YARIMEL, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin YAZICI’nın eşi Hanife YAZICI, İzmit Kaymakamı Osman KAYMAK’ın eşi Mine KAYMAK ve Kocaeli Kent Konseyi Kadın Kolları Başkanı Emel BALCIOĞLU eşlik etti.

Behiye ÇOLAKOĞLU, Sayın TOPACA’ya sinevizyon eşliğinde derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra kültür evini gezdirdi.

Sivil Toplum Kuruluşları, kentimizde kendi kültürlerini yaşatmaları açısından büyük önem taşıdığını belirten Bayan TOPACA, “Balkanlardaki Türk vatandaşlarımızla ilişkilerimizi kuvvetlendirmek adına bu tür ziyaretler faydalı oluyor. Hemşehri dernekleri örf, adet ve geleneklerin gelecek kuşaklara aktarılması adına önemli işler yapmakta. Doğduğu yerin kültürünü ve yaşamını canlı tutarken, yaşadığı şehre de önemli katkı sağlayan birçok derneğimiz bulunmakta ve bu tür derneklerimize sahip çıkmalıyız” diyerek dernek yöneticilerine çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, bir süre kültür evinde sohbet ettiler.

Haber: Alaattin ARSOY

1

2

3

4

5

 


İçeriği Paylaş