Bayanlar için Yoga

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür Dayanışma Derneği’nin (Bal-Türk) yeni dönem çalışmaları devam ediyor. Balkan Kültür Evi’nde 2 Ekim’de Bulgarca Dil Kursu açıldı. Hafta içinde de kadınlara yönelik Yoga kursu başladı.

 

Yoga Derneğinden eğitmen Zatiye Doğan eğitmenliğini yaptığı Sekapark Balkan Evi’nde verilen Yoga kursuna 15 bayan katılıyor. Yoga kursunun başlaması nedeniyle katılımcı bayanlara bilgi veren eğitmen Zatiye Doğan, yoğun iş hayatının;  bireyler üzerinde sürekli gerilim oluşturduğunu, stresi dağıtabilmek, orijinal Yoga’nın, yan etkisiz doğal ve keyifli bir çözüm olduğunu söyledi. Mutlu olmak isteyenleri Yoga kursuna davet eden Doğan, “Yoga yaparak insan vücudu duygularını ve zihnini tamamen kontrol edebilir. Yoga, tamamen kişisel bir gelişim sistemidir ve tamamen sağlığa yöneliktir. Orijinal Yoga Sistemi giren eve depresyon girmez” dedi.

Yogada yaş sınırının olmadığını ifade eden Yoga eğitmeni Doğan, zayıflamak, fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin Yoga sayesinde kurtulduğunu, ruhsal tatmin sağladığı içinde insanların kolayca kilo verdiğini söyledi. Doğan: “Yoga ile yaptığımız duruşlar yaşam boyu biriktirdiğimiz stres ve hastalıklar yüzünden kaskatı olmuş bedenimizi gevşetiyor. Yorgunluğun farkına varıyoruz. Bu çalışmalarla yorgunluğun nasıl uçup gittiğine tanık oluyoruz.” İfadelerini kullandı. Ücretsiz Yoga kursu 3 ay boyunca devam edecek. Çalışmalar haftada bir Çarşamba günleri yapılıyor ve 1.5 saat sürüyor. Balkan Türkleri Derneği yöneticileri, Yoga kursuna katılmak isteyen bayanların 0.555.998 10 99 No’lu telefondan bilgi alabileceklerini duyurdular.

Kaynak: http://www.ozgurkocaeli.com.tr/bayanlar-icin-yoga-361255h.htm

 


İçeriği Paylaş