Salih Arşinski: HÖH Smolyan İl Teşkilatı bir kez daha valilerin istifasını talep etti

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Hak ve Özgürlükler Hareketi(HÖH) Smolyan İl Teşkilatı Başkanı Salih Arşinski “HÖH Smolyan İl Teşkilatı bir kez daha valilerin istifasını istiyor ve bu isteklere katılıyor. Borisov’un eski hükümeti tarafından atanan valilerin görevde kalması, seçimlerin meşruiyetini ve demokratik yapısını şüphe altında bıraktığına inanıyoruz” dedi.

HÖH İl Teşkilatı Başkanı, Smolyan ilinde bulunan belediyelere, vali tarafından mektup yollandığını ve bunlarda seçim kanununu yükümlüklerinde yer alan, seçim sonuç tutanağının aslının bir örneğinin temin edilebilmesi için, belediyelerden seçim sandık komisyonlarına fotokopi makinası temin edilmesinin istendiğini açıkladı. Seçim sürecinin yükümlükleri arasında yer almadığına ve zaten “ince” olan belediye bütçelerinin zorlanmaması gerektiğine dair, HÖH listelerinden seçilen belediye başkanlarının görüşlerini dile getirdi.

Arşinski bunun devletin, özellikle de valiliklerin ve valinin sorumluluğu altında olduğuna dair vurguda bulundu ve bunu sağlayamadıkları takdirde, seçimlerde problemler yaşanabileceğini kaydetti. Hak ve Özgürlükler Hareketi İl Teşkilatı Başkanı “Belki de tam seçimlerin sabote edilmesini hedefliyorlar, bu olası senaryolardan birisi” dedi.

haber.bg

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.