Mestanlı Belediye Başkanı:’ İstifa eden hükümet Türkiye’den güç alarak Müslüman Türk kardeşlerinize eziyet etti’

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Türkiye’deki Göçmenlerin saflarını bu kez de Hak ve Özgürlükler Hareketi’nde sıklaştıracakları görünüyor.

Önceki akşam Mestanlı Yöresi Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin yemeği adeta iktidar ve muhalefet partilerinin kapışmasına sahne oldu.

Dernek Başkanı Hasan Öztürk’den, BDP’li Sırrı Sakık’ın göçmenlere dönük sözlerine, “Bizden hain çıkmaz” karşılığı gelirken, Bulgaristan’a da, “Bizim Bulgaristan’a olan sevgimiz bitmez ama bizden Bulgar da olmaz” mesajı gidiyordu.

 

Özkan’dan HÖH’e destek…

 

BAL-GÖÇ Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özkan ise konuşmasında, Bulgaristan’da yeni kurulan soydaş partisine yakın olan Ankara’ya net bir tavır vardı.

Özkan, “Bizim derdimiz Ahmet Doğan, Lütfi Mestan ya da Kasım Dal değil. Bizim derdimiz orada birlik ve beraberliğimizin temsil edilmesi. BAL-GÖÇ, HÖH’ün yanındadır” diye konuştu.

Dr. Özkan’dan Sakık’a bir kez daha şu sözlerle gönderme vardı.

“Bizler kafatasçı, ırkçı, bölücü değiliz. Bizler Atatürkçüyüz, bu ülkenin sahipleriyiz. Kürtler de bizim kardeşlerimizdir. Siz de Kürtleri temsil etmiyorsunuz.”

Balkan Rumeli Konfederasyonu Başkanı Turhan Gençoğlu da, Türkiye’de oy kullanacaklar için sandık sayısının azaltılacağı duyumlarını aldıklarını belirterek, “Bu haberlere inanmak istemiyoruz” dedi.

 

Başkan’dan ağır suçlama…

 

Gecede kürsüye çıkan konuk Mestanlı Belediye Başkanı Akif Akif ise Bulgar ve Türk hükümetlerine ağır suçlamada bulundu.

Akif’in,“Bulgaristan’da istifa eden hükümetin Türkiye’den güç alarak Müslüman Türk kardeşlerinize eziyet ettiğini biliyorsunuz” sözleri geceye damgasını vurdu.

 

AK Partili vekile protesto…

 

Gecede yapılan siyasi konuşmalar katılanların canını sıktı.

Bursa’da bulunan MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Anayasa’dan Türk ifadesinin çıkarılmak istendiğini hatırlattıktan sonra sözü Sakık’ın Balkan kökenlilere yönelik suçlamalarına getirdi.

“Biz dağdan gelip bağdakiler kovanlardanız. Balkan Türküyüz. Bizde bir laf vardır. İti serbest bırakırsanız önce sahibini ısırır. Ona suç bulmuyoruz. Kabahat buna fırsat verenlerde.”

Türkkan’a yanıtı ise AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk verdi.

Öztürk, Türkkan’ı hamaset yapmakla suçladı ve Bölücübaşını kastederek, “Size paketlenip teslim edildi ama asamadınız bile” diye konuştu.

Öztürk, HÖH’lü konuk belediye başkanını suçlamalarına da, “Bulgaristan AB’ye girerken, niye oradaki Müslüman kardeşlerinizin ‘sıkıntıları yok’ diye imza verdiniz. Neden Türkçe’yi kullanmadınız” diye sordu.

Öztürk’ün konuşması uzayınca, yemeğe katılanların çatal kaşıkları bardaklara vurarak protesto ettikleri gözlendi.

 

İhsan AYDIN, Olay Gazetesi

 

AJANS BG’de yer alan 8 YORUM:

Adsız dedi ki…

Balgöç ne birliğinden bahsediyorsunuz. 23 Yıldır dilimiz, dinimiz, kültürümüz HÖH tarafından yok sayılıyor. Siz neyin birliğinden bahsediyorsunuz. Balgöç’ün kuruluş amacına ihanet içindedir son yıllardaki yöneticileri ve tarih önünde hesap vereceklerdir.

MART 18, 2013

Adsız dedi ki…

Sivil toplum kuruluşlarının amacı siyasete yaltaklanmak değildir, hataları varsa uyarmaktır, sevapları varsa övmektir. Balgöç sadece övüyor ve birlikten bahsediyor. Bulgaristan’da çitalişte denilen merkezlere bağlı iki kıytırık folklor grubu dışında Türk kültürüne ait yapılan ne var.

MART 18, 2013

Adsız dedi ki…

ALLASEN BALGOC MUDURLERI YILLARCA BULGARISTANA GELIP YEDILER ICTILER OYNADILAR SONA DA TURKIYEYE DONDULER. GARIBAN BULGARISTAN TURKU KIMIN UMURUNDA. DIL, KULTUR KIMIN UMURUNDA. ONEMLI OLAN TICARET OLSUN GEZILER TERTIPLENNSIN.

MART 18, 2013

Adsız dedi ki…

MESTANLI BELEDIYE BASKANINA MI KALMIS YARGILAMAK DEVLETLERI.ALLAH ALA NE JURRETTIR BU .KENDINI BILMEMEZLIN SINIRI YOK .ZATEN BOYLE APTTALLIKLAR YAPAR BAZEN MESTANLILI ROBIN HUT))))))

MART 18, 2013

Adsız dedi ki…

HA HA HA BALGOCE BAK KENDINI KURTARMA BAKIYO .ISSALLAH ESKI EMIN BALKAN ZAMANI GELIKTE GEZILERE GITIG ICIP YEMKLER YEMEYE GIDERIZ VE DISKOLARI KUMAR HANELERI GEZERIZ DIYE HAYEELER KURUYOLLAR.)))))))))))))))))

MART 18, 2013

Adsız dedi ki…

Hak ve Adalet Orgutu.Dr.Yuksel Ozkani o gecedeki konusmasini kiniyoruz,23 yildir hoh,dps yonetimindeki Jivkovun yetistirdigi Turkler arasindan komunist yeniceri ajanlarinin,Halkimiza etmedikleri kotulukler kalmadi,Halkimizi ekonomi baskilarla dize getirmeyi,sindirmeyi ,yoksulluktan baska ulkelerde nafakasini bulma umuduyla(gizli,karanlik guclerin emirlerini uygulayan hohluler)vatanimizdan ,yurdumuzdan uzaklastrilarak Turkluk eritilmektedir.Bal Goc federasyon baskani durgaryu Yuksel Oskan uyguyacilara (dps,ye Halkimizin oylarini vermelerini istiyerek)canak tutuyor,yaptigi hainlikten dolayi bir gun Halkimiza hesap verecektir insallah.Mestanli belediye baskani Akif Akife gelince,o hem kumarci,hemde cahilin teki biridir.Amed Sava,nin,agent Lutvi Pavel,in bir piyonudur(uydusudur)elinde bulunduran gayri menkullarin,isletmelerin yuzde doksani Sava ve Pavel hirsiz ajanlarindir.Kumarci Akif,cahil herif sana mi kaldi ,neyine guveniyorsunda Turkiye Basbakanina ulu ortam dil uzatiyorsun,cahil herif,cizmeyi astin kumarci Akif.

MART 18, 2013

Adsız dedi ki…

Akif Başkan şey ucunda beyaz bir şey gördün, mandıra zannettin her halde. Her şeyi para ile ölçtüğünüz için kolay da gaza geliyorsunuz. Sanki komünistler her haklarınızı verdiler de istifa eden hükumet hepsini geri aldı. Komünistler o kadar beyninizi yıkamışlar ki her zaman onların borazanlığını yapıyorsunuz, farkına da varmadan. Akif bey ajanların kobay lığını da yaptırıyorlar sana ama şimdi onu anlaman çok zor. Birileri bu işlerle uğraşırken sen rakı ve sigara satıyor dun. Paranla buralara gelmekle bilek gücü ve bilgi ile bir yerlere gelmenin farkı bu işte.Kendi düşen ağlamaz, demiş Atalarımız, öğrenirsin tabii ki bedeli vardır. Gerçi sen kaybetmeye de alışkınsın, Allah yardımcıın olsun.

MART 18, 2013

Adsız dedi ki…

Özkan Başkan, Bulgaristan olaylarından o kadar uzaksınız ki, söyleyecek bir şey bulamıyorum size. Tabii siz HÖH kodamanları ile sürekli sohbet ettiğiniz için her şey çok normal gösteriliyor size. Fakat halk ne durumda olduğunu öğrenmek için bir sefer kendi paranızla gidin köylerde sıradan vatandaşın da görüşünü bir alın ve o zaman bu çıkışları yapın. Neyse tarih sizi gerektiği yere koyacak, merak etmeyin. Etrafınızda yeni göçmenlere de kulak vermiyorsunuz, öyle de bir kompleksiniz var.Sizin de öğrenecek çok şeyiniz var, onu 12 mayısta göreceksiniz çok net.

MART 18, 2013


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.