Saldırganlar, Sofya’daki Kadı Seyfullah Efendi Cami’nin giriş kapısını kırdılar

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

1 Mart 2015 tarihinde başkent Sofya’daki hizmete açık tek cami olan Banya Başı Camii olarak bilinen Kadı Seyfullah Efendi Cami’nin kapısının ilk bakışta soygun yapmak için kırıldığı bildirildi. Giriş kapıdan başka caminin içindeki bağış yapılması için kullanılan metal para kasalarından birinin de kırıldığı açıklandı.

Diğer bağış kasalarını da açma teşebbüsünde bulunulduğu belli oldu. Bu vandallık eyleminin sabah namazı kıldırmak için camiye gelen imam tarafından tespit edildiği anlaşıldı. Olayın hemen 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbar edildiği ve 5. Bölge Polis Merkezi Amirliği’nden bir ekibin anında tepkili davranarak ihbardan yaklaşık 10 dakika sonra olay yerine geldiği bildirildi. Polislerin sabah namazına katılan cemaatten hemen ifade aldığı ve metal kasalar üzerinde parmak izleri tespit edildiği anlaşıldı.

Sofya Bölge Müftülüğü sıradaki bu vandallık eylemini sert bir şekilde kınıyor ve savcılık ve polis yetkililerinin en kısa zamanda bu çirkin davranışta bulunan şahıs veya şahısları tespit etmeleri çağrısını yaptı.

Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş