Roy, Makedonya’yı Fethediyor

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Hindistanlı İşadamı Subrata Roy Makedonya’nın gündemine oturdu

Üçgündür Ohri ve Üsküp’te değişik temaslarda bulunan Hindistanlı işadamı Subrata Roy bugün Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov’la bir araya geldi. Roy, Cumhurbaşkanı İvanov’a Makedonya’da yatırım için ilgilendiği alanları İvanov’a aktardı. Roy, kendi yatırımlarının Hindistan ile Makedonya arasında kültürel, ekonomik ve siyasi ilişkilerin de gelişmesi için katkıda sağlayacağını belirtti.

Roy, Üsküp ziyareti esnasında kendisi tarafından finanse edilen Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Zoran Stavervski, Kültür Bakanı Elizabeta Kamçevska – Milevska ve çok sayıda vatandaşın katıldığı bir törenle “Makedonya” meydanında, evinin bulunduğu yerin yakınlığında dünyaca ünlü Katolik Rahibe Ana Tereza için dikilecek heykelin tanıtımına katıldı.

Roy, kendisi Makedonya’ya bağlayan Rahibe Tereza olduğu ifade etti. Üsküp’lü olan Ana Tereza hayatının büyük bir kısmını Hindistan’da fakir ve hastalara yardım ederek geçirmişti.

İşadamı Roy, dün Ohri’de Ohri gölü için planlana projesini açıkladı. Ohri’ye sadece yazın değil tüm yıl boyunca turist getirecek olan proje Ohri Gölü sahilinde gerçekleşecek.

İşadamına ev sahipliği yapan Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Zoran Stavervski dün basına yaptığı açıklamada “Saharyan Makedonya” şirketinin gerçekleştireceği proje ile yılın 365 günü Ohri’ye turist getireceğini ve büyük ekonomi kalkınması gerçekleşeceğini ifade etti.

http://www.yenibalkan.com


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.