Rodop ve İskeçe’deki polisler Bulgarca öğrenecek!

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

“EFFECTIVE POLICE 2007-2013” Avrupa Programı çerçevesinde Rodop ve İskeçe illerindeki polisler Bulgarca dili ve bilgisayar semineri görecekler.

Rodop ili Emniyet Teşkilatı Çalışanları Birliği tarafından yayınlanan açıklamada, Rodop ilinde görev yapan bütün polis memurları, Hepatit A ve B aşılarını yaptırmaya davet edilirken, bahsekonu aşıların üniformalı personelin sağlık ve güvenliğine yönelik 45/2008 sayılı ve tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile zorunlu olduğu belirtildi.

Aşılarla ilgili bilgilerin yer verildiği açıklamada ayrıca, Gümülcine, İskeçe ve Serres bölgelerine görev yapan polis memurlarının “EFFECTIVE POLICE  2007-2013” Avrupa Programı çerçevesinde ücretsiz olarak Bulgarca dili ve bilgisayar seminerlerine katılabilecekleri kaydedildi.

Kasım ayı ortalarında başlayacak olan seminerler 2014 yılı Ocak ayında son bulacak. Seminerler, üçer saatlik dersler halinde akşam saatlerinde verilecek.

Rodop ili Emniyet Teşkilatı Çalışanları Birliği Başkanı Stavrula Tzatzana konu hakkında yaptığı açıklamada “Söz konusu seminerler Birliğimiz’in yönetim kurulunun halihazırdaki Avrupa programlarından istifade etmek adına yaptığı öncü girişimlerdendir. Sendikamız, ilk kez bu tür bir Avrupa programlarına katılmakta. Bu seminerler polis teşkilatındaki personelin devamlı eğitimini sağlamayı hedeflemekte” şeklinde konuştu.

Azınlıkça


İçeriği Paylaş