Recep Tarı Rektör Adayı

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Kocaeli Üniversitesi’nde yeni rektörün belirleneceği seçimler süreci, Ekim ayında başlayacak. Bir dönem daha görevi sürdürme hakkı bulunan mevcut Rektör Prof.Dr. Sezer Komsuoğlu’nun bu süreçte tekrar aday olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkez Denetim Kurulu Başkanı olan Prof. Dr. Recep Tarı Ekim ayında yapılacak Rektörlük adaylığını açıklayan ilk kişi oldu. Bal-Türk ailesi olarak sayın hocamıza Kocaeli Üniversitesi Rektörlük seçimlerinde başarılar diliyoruz.

Recep Tarı kimdir?

1959 yılında İzmit’te dünyaya gelen Recep Tarı, 93 Harbi olarak tanımlanan, 1877-78 Osmanlı-Rus Savaşından sonra Bulgaristan’ın Deliorman Bölgesinden İzmit Avluburun Köyü’ne yerleşen göçmen bir ailenin ferdi. Bal-Türk üyesi ve Genel Merkez Denetim Kurulu Başkanı olan Tarı’nın, Ekim ayında KOÜ bünyesindeki rektörlük seçiminde Prof.Dr. Komsuoğlu’nun karşısındaki en ciddi aday olması bekleniyor.

İlk, orta ve lise eğitimini İzmit’te tamamlayan Tarı, 1980 yılında Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 1993’de Doçent unvanı alan, 1994 yılından buyana Kocaeli Üniversitesinde görev yapan Prof.Dr. Recep Tarı, bir dönem dekan yardımcılığı yaptı, halen Üniversite Senatosu üyesi. Bir süre önce Anayasa Mahkemesi üyeliği için de aday gösterilen Prof.Dr. Tarı, evli, üç çocuk babası.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.