Razgrad’da Feci Kaza

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Çarşamba günü saat 13:00 sularında Razgrad şehri yakınlarında feci bir kaza yaşandı. Yapılan tespitler sonucunda Türkiye’den Bulgaristan’a okumaya gelen üç öğrencinin bulunduğu anlaşıldı. Biri ağır olarak ikisi ise hafif yaralanarak Razgrad devlet hastanesine kaldırıldılar. 
Romanya plakalı araç ile çarpışan Ç.F., M.S. ve H.Ş.  hemen yoğun bakıma alındılar. O anda orada bulunan HŞHP milletvekili adayı Reyhan Veli gereken yardımı yaparak ambülansın acil bir şekilde olay yerine gelmesi için çaba sarf ettiği açıklandı. Seçim kampanyası turunda olan HŞHP Genel Başkanı Korman İsmailov da görüşmelerini ve gezisinin iptal ederek hastaneye gittiği belirtildi. Varna hastanesinden uzmanlar getirttirerek yardımcı olan Korman İsmailov bütün gece gençlerin başında beklediği öğrenildi. Hemen ameliyata alınan Ç.F. hala komada olduğu ve hayat mücadelesi verdiği açıklandı. Üç saat süren ameliyatın sonunda doktorlar kesin bir bilgi veremediklerinin söylediler. Kaza haberini duyan Burgas’taki Türkiye Başkonsolosu Ege Ulusoy ekibi ile birlikte Razgrad hastanesine geldiler ve gereken yardımı sağladılar.
ChinarWEB’e konuşan Türk iş adamı ve görgü tanığı Gürkan Bilgin şunları söyledi “Kaza yapan arkadaşlarıma Allah’tan acil şifalar diliyorum. Razgrad’taki ve Varna’dan gelen doktorlar gerekenleri yaptılar yalnız burada seçimlere çok az bir süre kalmasına rağmen seçim kampanyasını yarıda bırakarak Sayın Korman İsmailov’a cani gönülden teşekkür etmek istiyorum. Bu değerli kişilerin yaptıkları insani davranışları örnek teşkil etmektedir. Ben bir iş adamı olarak ve Türkiye’de üye olduğum derneklerde resimleriyle bu insani davranışı mümkün olduğu kadar birçok insana ulaşması için elimden geleni yapacağımı açıkça ifade etmek istiyorum. Türkiye’den gelen hemşerilerine destek çıkarak bizi gönülden mutlu etmişlerdir. Bu yardım karşılıksız kalmayacağı ve gereken desteğimizi hem yatırım olarak hem de manevi destek olarak yapacağımızı bildirmek isterim. Buradan Sayın Ege Ulusoy Başkonsolosuma da teşekkür eder yardımlarından dolayı kendilerine ve ekibine minnettar olduğumu arz etmek istiyorum.”
Yaralıların bugün öğlen saatlerinde Sofya Askeri Hastanesine kabul edileceği açıklandı.
chinarweb.bg

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.