Özel Drujba lisesi bu yılki mezunlarını verdi

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Sofya’daki özel Drujba lisesi, bu yılki mezunlarını verdi. Bu yıl toplam 22 öğrencisini mezun eden Drujba koleji, düzenlediği görkemli bir tören ile mezun öğrencileri gönderirken, öğrenci ve veliler için de unutulmaz anlar yaşattı. Törene, resmi davetlilerin yanısıra veliler, öğrenciler ve okul idaresi katıldı. Öğrenciler tarafından hazırlanan çeşitli etkinliklerde öğrenciler kabiliyetlerini sergilerken, katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı. İlk mezunlarını 2004 yılında veren Drujba, bu yıl dokuzuncu mezunlarını vermiş oldu. Öğrenciler okuldan aldıkları başarılı eğitim ile hayata atılmış oldu. Öğrencilerin aldıkları başarılı eğitim yabancı ülkelerdeki üniversitelerden de kabul gördü. Bu yıl, İngiltere ve Hollanda, okuldan mezun olan altı öğrenciyi üniversiteye sınavsız olarak kabul etti.
Her yıl başarılarına bir yenisini ekleyen okul öğrencileri 2011-2012 döneminde de çeşitli başarılara imza attı. Drujba öğrencileri, Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapılan bilgisayar olimpiyatında gümüş madalya, 2012’de Gürcistanda yapılan proje olimpiyatında bronz madalya ve Trabzon’da yapılan resim yarışmasında ise en iyi eser ödülünü kazandı. TOEFL ve IELTS gibi uluslararası sınavlarda da üstün başarı sergileyen öğrenciler, TOEFL’den 93.77; IELTS’den ise 7 not ortalaması elde etti.

http://zaman.bg/

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.