Oturum İzni İçin Son Başvuru Tarihi Yaklaşıyor

Duyurular Haberler
İçeriği Paylaş

Türkiye’de yaşayan ve vatandaşlık alamamış olan, Türk soylu Bulgaristan vatandaşlarını da kapsayan sürekli ikamet tezkeresi hakkı için son başvuru zamanı olan 15.08.2017 tarihi yaklaşıyor.

Bu hakkın tanınmasında önemli pay sahibi olan Bal-Göç Başkanı Prof.Dr.Yüksel Özkan’a konu ile ilgili gelişmeleri sorduk.

Son başvuru tarihinin yaklaştığını belirten Yüksel Özkan;

İstisnai vatandaşlıktan yararlanamayan soydaşların bu fırsatı kaçırmamasını istedi.

Bal-Göç olarak sahada ki yaşanan sıkıntıları yakından takip ettiklerini ve bu sıkıntıları rapor halinde gerekli kurum ve ilgili kişilere sunduklarını, daha önceden alınmış ikamet tezkere sahiplerinin de bu haktan yararlanabileceğini belirten Yüksel Özkan; Önemli olan 1 Ocak 2017 tarihinden önce bir gün dahi olsa Türkiye de bulunmuş olmaktır.

15 Ağustos 2017 tarihi KESİN VE SON tarih olup uzun süreli ikamet tezkeresi sadece bu tarihe kadar başvuru yapmış olanlara verilecektir. Bahsedilen uzun süreli ikamet tezkeresi şimdilik sadece bir sefere mahsus uygulanacak olup, burada dikkat edilecek konu; başvurunun 15 Ağustos 2017 tarihine kadar

yapılmış olmasıdır. Almış olduğunuz randevu daha ileri bir tarihe verilmiş olsa da önemli olan, ilk başvurunun 15 Ağustos 2017 tarihine kadar yapılmış olmasıdır dedi.

Bu tarihin uzatılması için talepte bulunduklarını ifade eden Prof.Dr.Yüksel Özkan; Başvuru esnasında ve sonrasında yaşanan sıkıntılarla ilgili soydaşların Bal-Göç’ten her zaman bilgi ve destek alabileceğini hatırlatarak; istisnai vatandaşık, uzun süreli oturum ve sağlık konularında önemli adımların atıldığını ve soydaşların bu haklardan yararlanması gerektiğini belirtti.

Kaynak: ajansbg.blogspot.com.tr

Erdoğan DOĞU

Bursa


İçeriği Paylaş