Necdet Özel Bulgaristan’da

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’nın Aleksandar Nevski Meydanı’nda, Bulgar Ordusu Resmi Kıta Bandosu’nun ”İskri-Kıvılcımlar” adlı gösterisini izledi.

Boyana Devlet Konutu’nda yarın düzenlenecek ”6. Balkan Ülkeleri Genelkurmay Başkanları Konferansı”na katılmak üzere eşi Kamuran Özel ile Sofya’ya gelen Orgeneral Özel, Bulgaristan Savunma Bakanlığı’nca konuklar için düzenlenen programa katıldı.

VATANDAŞLAR İLGİ GÖSTERDİ
Bulgaristan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Simeon Smeonov ve Sofya’da bulunan Balkan ülkeleri genelkurmay başkanları ile beraberindeki heyetlerin izlediği gösteriye, vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Orgeneral Özel, daha sonra, Bulgaristan Savunma Bakanı Anü Angelov’un üst düzey askeri konukların onuruna Sofya Merkez Orduevi’nde verdiği resepsiyona katıldı.

ZİYARET 14 HAZİRAN’A KADAR SÜRECEK
Resmi ziyareti 14 Haziran’a kadar sürecek Orgeneral Özel, Sofya’nın Boyana Devlet Konutu’nda yarın başlayacak ”6. Balkan Ülkeleri Genelkurmay Başkanları Konferansı”na katılacak.

Konferansta, Türkiye’nin yanı sıra Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ, Romanya, Sırbistan, Makedonya, Slovenya ve Hırvatistan genelkurmay başkanları ile askeri heyetler de yer alacak.
http://www.internethaber.com


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.