Mümin Gençoğlu Kabri Başında Anıldı

Ülkemizden Haberler
İçeriği Paylaş

Eski milletvekili ve Bursaspor Kulübü Başkanı, Bal-Göç Kurucu Başkanı Mümin Gençoğlu, vefatının 22. yılında sevenleri tarafından kabri başında anıldı.

Bursa’nın “Mümin Aga”sı olarak bilinen Mümin Gençoğlu, ölümünün 22. yılında mezarı başında düzenlenen anma töreniyle hatırlandı. Bursa Emir Sultan Mezarlığı’nda bulunan kabri başında düzenlenen törene merhum Gençoğlu’nun oğulları Turhan ve Orhan Gençoğlu, Bursa eski Valisi Zekai Gümüşdiş, Bal-Göç Başkanı Yüksel Özkan, Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, Ak Parti eski Milletvekili Ali Kul, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ve sevenleri katıldı. Mümin Aga’yı, babalarını tekrar anmak için toplandıklarını dile getiren Bal-Göç Şeref Başkanı Turhan Gençoğlu, “Ülkeye, şehire, ekonomiye, Bursaspor’a, camiaya yapmış olduğu hizmetleri, ailesine vermiş olduklarını hiçbir zaman unutamayacaklarını söyledi.
“GÖÇMEN CAMİASI OLARAK MİNNETTARIZ”
Tatlı günlerin ve güzel günlerin yanında üzücü anıların olduğunu söyleyen eski Bursa Valisi Zekai Gümüşdiş, “Bu anıların bazıları zamanın içinde kaybolur gider ama bazıları ise hayat boyu yaşamımızın bir parçası olur, aklımızdan çıkmaz. Biz böyle bir olayı 1993 yılında bugün rahmetli Gençoğlu’nu kaybederek yaşadık” dedi.
Göçmen camiasının Mümin Agası olduğunu söyleyen Bal-Göç Başkanı Yüksel Özkan, “Yüreği her zaman göç ettiği topraklar için attı. Kendisinin öncülüğünde kurulan Bal-Göç, bugün 30. kuruluş yılını kutlamaktadır. Bizler için yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine minnettarız ve rahmetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.
“YAPTIKLARINI ANLATMAYA KELİMELER YETMEZ”
Herkesin Mümin Gençoğlu’nun yaptıklarını anlatmaya çalıştığını söyleyen Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, “Onun yaptıklarını anlatmaya kelimeler yeterli olmaz. Ben de Bursaspor Başkanı olarak iş adamlığıyla, yardımseverliğiyle, siyaset ve milletvekilliğiyle Bursa’ya ve Türkiye’ye büyük değerler kazandırmış bir insanın kabri başındayız. 1975-1978 yılları arasında Bursaspor’da 3 yıl başkanlık yaptı ve Bursaspor o yıllarda ivme kazandı. O yıllarda Bursaspor Vakıfköy Tesisleri’nin temelinin atılması ve tamamlanması için çalışmalar yapmıştı. Şuanda orada Bursaspor için yeni futbolcular yetişiyor” ifadelerini kullandı.
Mümin Gençoğlu’nun bir kahraman olduğunu söyleyen Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, “Ülkesi için kendisini feda etti. Milletvekili oldu ve Ankara’ya giderken vefat etti. O dönemde bir medya çalışanı olarak, Bulgaristan’da yaşanan olaylarda nasıl çırpındığını, nasıl mücadele ettiğini, nelerle mücadele ettiğini hep birlikte yaşadık ve gördük. Gün gün, an ve an, Aysel’in kaçırılışından tutun, bütün olaylarda nasıl kendisini feda ettiğini bir gazeteci olarak yaşadım. Kendisini tanımaktan dolayı mutluluk duyuyorum” dedi.
AK Parti eski Milletvekili Ali Kul, Mümin Gençoğlu’nun arkada bıraktığı güzel evlatlarıyla, eserleriyle gönüllere taht kurduğunu, Bal-Göç ile iki ülke arasındaki problemlerde ezilen insanlara verdiği katkıyla herkesi mest ettiğini söyledi.

hhhyy675.700000 m99990900000a (4)


İçeriği Paylaş