Makedonya’dan Suriye’ye Yardım Eli

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

İslam Dünyası STK’lar Birliği üyesi olan Kültür ve Yardımlaşma Derneği Merhamet ve Makedonya’daki Sivil Toplum Kuruluşları Konseyi, 16 ülkede eş zamanlı yürütülen “Suriye için bir ekmek bir battaniye” kampanyasını başlattı.

Makedonya’dan Suriye’ye yardım eli uzandı. İslam Dünyası STK’lar Birliği üyesi olan Kültür ve Yardımlaşma Derneği Merhamet ve Makedonya’daki Sivil Toplum Kuruluşları Konseyi, 16 ülkede eş zamanlı yürütülen “Suriye için bir ekmek bir battaniye” kampanyasını başlattı.

Saat 12’de düzenlenen basın toplantısında, Makedonca, Arnavutça ve Türkçe olarak Makedonya kamuoyuna Suriye için destek çağrısında bulunuldu.

Gerçekleştirilen basın toplantısında, Suriye’de yaşanan insani krize dikkat çekilirken,“Uzatacağımız yardım eli her ne kadar sembolik olsa da ve her ne kadar Suriye’de yaşanan bu insanlık dramının önüne geçilmesinde yeterli olmasa da, en azından Suriye halkının tarifi zor acılardan geçtiği bu dönemde safımızı belli etme açısından ehemmiyet teşkil etmektedir” denildi.

Şu ana dek 24 yardım kuruluşunun esteğiyle yürütülen kampanyaya tüm kuruluşları beklediklerini ifade ede organizatörler, “Bu andan itibaren, İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği’nin “Bread and blanket for Syria” (Suriye için ekmek ve battaniye) slogani ile bu konu hakkında duyarlı davranmaya ve Suriye halkına yardım elini uzatmaya teşvik eden konferanslar ve kampanyalar düzenleyerek dünya çapında başlatmış olduğu seferberlik kervanına biz de toplum olarak yoğun dayanışma duygusu ile destek verebilme imkanına sahip olacağız” diye konuştu.

 

yenibalkan


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.