Makedonya’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürkün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Makedonya‘da büyük coşkuyla kutlandı.Makedonya‘nın her yerinden çok sayıda ilkokul öğrencisi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle düzenlenen etkinliklere katılmak için Türkiye‘ye gitti. Makedonya‘da Türkçe eğitim gören ilk okullarda büyük bir sevinçle kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde okunun şiirler, şarkılar ve Oyunlar sergilendi.

Ohri Kardeşlik Birlik ilkokulu bahçesinde düzenlenen 23 Nisan kutlamasına katılan öğretmen ve veliler, büyük beğeniyle öğrencilerin hazırladığı programı izlediler. İstiklal marşını büyük bir coşkuyla okuyan üçüncü sınıf öğrencisi Filiz Hasan, seyirciler tarafından büyük alkış aldı. Atatürk’e ait ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konulu şiirler, okul folklor ekibinin sergilediğiOyunlar da herkesin beğenisini kazandı. (Doğan Haber Ajansı)


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.