Makedonya Meclisi feshedildi

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Makedonya Meclisi 149. oturumunda 79 milletvekilin oyuyla feshetme kararını onayladı. Ana Muhalefet partisi yine Mecliste yoktu, Milletvekillerinin koltukları boş kaldı.
Makedonya Meclis Başkanı Trayko Velyanoski, meclisteki son konuşmasında şimdiye kadarki meclis çalışmalarına değinerek, milletvekillerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Meclisin feshedilmesiyle 5 Haziran’da Seçimler için kararnameyi imzalayacağını söyledi.
Makedonya Meclisinde tek Türk Milletvekili ve iktidar ortağı olan Türk Demokratik Parti Başkanı Kenan Hasip önümüzdeki Seçimler konusundaki görüşünü basın toplantısında değerlendirdi. Hasip, ‘Mevcut iktidar olan partilerin, daha doğrusu VMRO DPMNE partisinin anketlere göre eski gücü yoktur, 63 milletvekili çıkarmak imkansız. Milletvekili sayısında bir düşüş kaydedilecek’ dedi.
Hasip seçimlerde TDP’nin izleyeceği tutuma da değinerek, Demokratik Türk Partisi’nin profesyonelleştiğini ve isteklerinin büyüdüğünü vurguladı. Kenan Hasip ‘Görüşmeler ne şekilde gerçekleşecek ve buna ne yön verilecek ancak Parti Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Meclisin kararına bağlıdır. Neticede en güzel bir kombinasyon çıkacak ve önümüzdeki seçimlerde yine TDP seçimleri kazanıp yeni kurulan hükümetin bir parçası olacak’ dedi.

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.