Makedon kanaldan ‘Özür’ geldi

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Makedonya televizyonunda Türklere yapılan hakarete gelen yoğun tepki ve kınamaların ardında sözlerin sahibi özür diledi

 

Makedonya özel televizyonunda yapılan bir canlı yayında Gazeteci Dragan Pavloviç Latas dün akşam yayınlanan ana haber bülteninde konuğunu ana muhalefet lideri Zoran Zaev’i yalanlamak isterken “Türk gibi yalan söylüyorsunuz” diyerek skandala imza attı ve büyük tepki gördü.

Yayından sonra Türk Partileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlardan büyük tepki toplayan Latas geri adım atarak, kendini rencide olmuş hisseden her Türk’ten özür dilediğini, yaptığının bir gaf olduğunu ve bir daha tekrarlanmayacağını söyledi.

Latas, tüm Türklerden teker teker özür dilediğini, Türk milletinden ve Türk devletinden de özür dilediğini ifade etti.

Latas’ın sarf ettiği sözlere T.C.Üsküp Büyükelçisi Ömür Şölendil bir kınama bildirisi yayınladı. Açıklamada, Sitel’in Genel Yayın Yönetmeni Dragan Pavloviç Latas’ın yüce Türk milletine karşı kullandığı kabul edilemez çirkin ifadeyi şiddetle kınadıklarını, “Türk milleti ve devletinden bilahare özür dilemiş olması da bu çirkin davranışı telafi etmekten uzaktır” denildi.

Makedonya’da Sitel özel televizyon kanalında Gazeteci Dragan Pavloviç Latas dün akşamki ana haber bülteninde konuğu olan ana muhalefet lideri Zoran Zaev’e “Türk gibi yalan söylüyorsunuz” demişti.

Kaynak : Dünyabülteni


İçeriği Paylaş