Lütvi Mestan’dan DOST partisi

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Hak ve Ögürlükler Hareketi genel başkanlığı ve partiden ihraç edilen Lütvi Mestan, yeni parti projesini açıkladı. Mestan, NOVA TV televizyonuna az önce yaptığı açıklamada yeni partinin adının Sorumluluk Özgürlük ve Hoşgörü İçin Demokratlar Partisi (DOST) olacağını açıkladı.
40 günden beri beklenilen haber de gelmiş oldu. Yeni partinin adı Bulgarca kıslatılmasıyla DOST olacak- Sorumluluk, Özgürlük ve Hoşgörü için Demokratlar partisi.
Sorumluluk, Özgürlük ve Hoşgörünün çağdaş liberalizmin üç ana temel ayağı olduğunu vurgulayan Mestan, ismin kısaltılmış olmasını “sadece bir ses ve kelime uyumu” dedi.

12715581_241501452848551_1522860597814362240_n
“Ben partiden ihraç edilmiş olabilirim, ama kimse beni liberalizim, Avrupa ve Atlantik fikirlerimden ihraç edemez” diyen Mestan, partinin fahri başkanı Ahmet Doğan’ın yılbaşı öncesi konuşmasını yine eleştirdi. Rus uçaklarının Türk hava sahasını ihlali ardından, Parlamentoda okuduğu destek bildirisinin “politik gaf” olduğu suçlamalarını Kabul etmeyen Mestan, Ahmet Doğan’ın yine bu söz konusu yılbaşı konuşmasında “AB’de sorumluluk, özgürlük, hoşgörü için konuşamayız. Böyle bir şey yok” dediğini hatırlattı. Bir Aydan beri yurt içinde seçmenlerl konuştuğunu ifade eden Lütvi Mestan, bu liberal değerleri arayan halkın, kendi temsilini istediğini vurguladı.

Sevda Dükkancı


İçeriği Paylaş