Kutlu Doğum Haftası hazırlıkları tamam

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Romanya Müftüsü Murat Yusuf, Kutlu Doğum Haftası ile ilgili hazırlıkları tamamladıklarını söyledi. Bu hafta 18- 21 Nisan tarihleri arasında yapılacak etkinliklerle ilgili bilgi veren Yusuf, programlara bütün Müslümanların davetli olduğunu söyledi.
Bu seneki Kutlu Doğum Haftası’nda konuşmacı olarak İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Mahfuz Söylemez katılacak ve “Hz. Peygamber ve insan onuru” başlığıyla bir konuşma yapacak.

Türkiye’nin Köstence Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşeliği ile ortaklaşa yapılacak Kutlu Doğum Haftası’nın ilk programı; 18 Nisan Perşembe günü Mecidiye’de, ikincisi 19 Nisan’da Tulça’da, üçüncüsü 20 Nisan tarihinde Köstence ve son program da 21 Nisan Pazar günü Bükreş Camiinde gerçekleştirilecek. Bu arada gerçekleştireceği diğer projelerle ilgili de bilgi veren Müftü Yusuf, Dobruca’daki cami ve arsalarının daha verimli değerlendirilmesi konusu üzerinde durduklarını kaydetti. Yusuf, 26 Nisan -2 Mayıs tarihleri arasında bölgedeki imamlar için bir Türkiye gezisi planladıklarını kaydetti.

http://www.zaman.ro


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.