Kosova’dan Müslüman ülkelere: Bizi tanıyın

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Kosova Dışişleri Bakanı, Müslüman Dünyası Ligi Genel Sekreteri’ne Kosova’nın tanınmasına dair İslam dünyasındaki lobicilik faaliyetlerinin artırılmasını istedi

Kosova Dışişleri Bakanı Enver Hoxhaj ülkeye resmi ziyarette bulunan Müslüman Dünyası Ligi Genel Sekreteri Muhammed Bin Abdul Kerim el İsa ve beraberindeki heyeti kabul ederek bir süre görüştü. Hoxhaj ve el İsa özellikle Kosova’nın tanınmasına dair İslam dünyasındaki lobicilik faaliyetleri olmak üzere karşılıklı çıkardan olan konuları ele alarak tartıştı.

Görüşmeyle ilgili açıklamada bulunan Dışişleri Bakanı Enver Hoxhaj, Müslüman Dünyası Ligi Genel Sekreteri Muhammed bin Abdul Kerim el İsa ile çok iyi bir görüşme gerçekleştirdiğini belirtip bu vesile ile muhatabını Kosova’da kaydedilen ilerleme, ülkemizin devlet özneliğinin güçlendirilmesi, uluslararası tanınmalar ve bu konuda Müslüman Dünyası Ligi’nin olası yardımlarından bilgilendirdiğini ifade etti.

Görüşmede aynıca terörizm ile mücadelede daha iyi bir koordinasyon ve gençlerin radikal örgütlere dahil olmalarının engellenmelerine dair konuların da ele alındığı bildiriliyor.

Kaynak: Dünya Bülteni


İçeriği Paylaş