Kosova ve Sırbistan birbirlerini tanıyacak!

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Kosova Başbakanı hashim Thaçi, Kosova’nın bağımsızlığının 5’inci yıldönümü arifesinde yaptığı açıklamada, Kosova ile Sırbistan’nın birbirlerini karşılıklı olarak tanıyacaklarını belirtti.

Diyalog sürecinin, karşılıklı tanımanın gerçekleşeceği şekilde ilerlediğini kaydeden Başbakan Thaçi, Bakanlar Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada,  “ 5’inci yıldönümde olumlu bir süreç içindeyiz, Kosova ile Sırbistan arasında bir asırlık çatışmanın sonlanmaının içindeyiz, Kosova ile sırbistan arasında devletler arası ilişikilerin normalleştirilmesi süreci içindeyiz” dedi.

Priştine ile Belgrad’ın, Brüksel’in aracılık yaptığı görüşmelere, Kosova’nın statüsü karşısında önyargı olmadan,  iki ülke vatandaşlarının serbest dolaşımının sağlanması için girdiklerini kaydeden Başbakan Thaçi, “ Kosova’nın bağımsızlığının tanınması, Kosova ile Sırbistan arasındaki diyalogun nihayi sonucu olmalıdır” ifadesini kullandı.

http://kosovaport.com


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.