KOSOVA –TÜRKİYE İŞADAMLARI BULUŞMASI DÜZENLENİYOR

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Kosova ile Türkiye arasında yoğunluk kazanan ekonomik ilşikilerin geliştirilmesi çalışmaları çerçevesinde Priştine’de yarın  “Kosova – Türkiye İşadamları Buluşması” adı altında  toplantı düzenlenecek.

Kosova Türkiye Ticaret Odası (KTTO) ve  UNDP işbirliğinde düzenlenecek olan  toplantıya  Türkiye İşadamları  ve sanayiciler Konfederasyonu  TUSKON  ve Yalova’dan Turk işadamlari katılacak.

Otel Sirius’ta düzenlenecek olan toplantı, İş Forumu oturumyla açılacak. İş Forumu açılışında Kosova Türkiye Ticaret Odası (KTTO)  Başkanı Suat Albayrak, Kosova Ticaret Odası Başkanı Safet Gërxhaliu, Yalova Üniversitesi Meslek Eğitim Merkezi Başkanı İsmail Adak, Tuskon Başkanı Rızanur Meral, Birleşmiş Millertler Kalkınma Programı (UNDP)  temsilcisi  Daniela Zampini, Kosova Ticaret ve Sanayi Bakan Yardımcısı Cüneyd Ustaibo ve Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Songül Ozan birer konuşma yapacak.

KTTO’nun yazılı açıklamasında, “Kosova – Türkiye İşadamları Buluşması” toplantısı çerçevesinde gerçekleşek olan sunumlar bölümünde, “Türkiye ile Kosova ekonomik ilişkilerinin genel görümü” başlıklı sunumun Müşavirlik, “KTTO’nun Türk işadamlarıyla iletişimdeki rolü” başlıklı sunumun KTTO, “Kosova’nın ülke profili” başlıklı sunumun Kosova Ticaret Odası (OEK), “Kosova’da Yatırım Oranı” başlık sunumun İPAK ve ekonomik ilişkiler başlıklı sunumun  da Yalova heyeti tarafından yapılacağı belirtildi.

Toplantı çerçevesinde ayrıca  Kosova’da Türk firmalarının  tecrübe paylaşımı ile Kosovalı kurumsal firmalarının tecrübe paylaşımı yapılacak. 3’üncü oturum kapsamında yapılacak tecrübe paylaşımı, önde gelen Türk  ile Kosovalı firmaların temsilcileri arasında gerçekleşecek. /kosovaport/


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.