Körfez Ticaret Odası’ndan Dobriç’e işbirliği ziyareti

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Türkiye’nin Kocaeli ilinde yer alan Körfez Ticaret Odası, 3 Ağustos Pazartesi günü Dobriç (Hacıoğlu Pazarcık) Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (T.O.B.B.) akredite üyesi olan Körfez Ticaret Odası’nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe’nin yanı sıra çok sayıda Yönetim Kurulu üyesinin de katıldığı toplantıda Dobriç Ticaret ve Sanayi Odası’nı Yönetim Kurulu Başkanı Lachezar Rossenov temsil etti.

bbbb48_10154015223050278_453057490_o

Aynı zamanda TOBB Konsey üyesi de olan Efe, 2000 üyesi bulunan Körfez Ticaret Odası’nın, Kuzeydoğu Bulgaristan ve Dobriç Bölgesi’nde yatırım olanaklarını geliştirmeyi arzuladıklarını kaydetti.

Yönetim Kurulu üyelerinin karşılıklı yatırım imkânlarını değerlendirdikleri ve işbirliklerini arttırarak iki bölge ticaretini güçlendirmeye karar verdikleri toplantıda; Körfez Ticaret Odası, Lachezar Rossenov’a ve Kuzeydoğu Bulgaristan Bulgar-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (BULTİŞAD) Yönetim Kurulu üyesi Edis Emre’ye çeşitli hatıralar takdim etti. Sahip olduğu 150.000 kişilik nüfus ile Körfez, 35 limanıyla Türkiye’nin toplam liman trafiğinin 25%’ini oluşturmaktadır. Körfez, aynı zamanda Türkiye vergi gelirlerinin 11%’ini ve dış ticaretinin 13%’ünü sağlaması açısından ülke için büyük öneme sahip bölgelerden biridir.

Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş