Körfez Belediye Başkanından Balkan Kültür Evi’ne Ziyaret

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran İzmit Balkan Kültür Evi’ne bir ziyarette bulundu. Başkan Baran Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Muhasip Süleyman Kızılkaya, Bal-Türk Körfez Şube Başkanı Ziya Baykara, Denetim Kurulu Yedek Üyesi Recep Akçakaya ve Sekreter Sevginar Kocaali tarafından karşılandı.

Genel Başkan Çolakoğlu tarafından Balkan Kültür Evi gezdirilirken, burada yürütülen faaliyetler ve dil kursları hakkında bilgi verildi. Yöresel yemeklerden oluşan öğle menüsü sonrası kahveler yudumlanırken, Bulgaristan’da 1937 ve 1942 yıllarına ait Türk okullarının Türkçe/Bulgarca lisanlarının ikisinin de kullanıldığı diplomalar Körfez Belediye Başkanı Baran’ın ilgisini çekti. Ziyaret hakkında görüşlerini bildiren Baran, “Bal-Türk hem Körfez İlçemizde hem de Kocaeli’de köklü, yaygın bir sivil toplum kuruluşudur. Yapılan bu faaliyet ve çalışmalarınızdan dolayı sizleri tekrar tebrik ediyorum. Evladı Fatihanı yalnız bırakmıyorsunuz. Bu çok önemli… Biz de belediye olarak sizleri desteklemek için üzerimize düşeni yapmaya hazırız.” dedi

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu ve Bal-Türk Körfez Başkanı Ziya Baykara Ramazandan önce Körfez Belediyesinin Bulgaristan’daki kardeş şehirlerini ziyaret etmiş, ortak çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulunulmuştu.

20141030_140932

20141030_132654

baran_bke1


İçeriği Paylaş