Kocaeli’de ıslak İmza ve Mühürlü PCR Testi

Haberler
İçeriği Paylaş

Korona salgını sebebiyle Bulgaristan, Türkiye’den girişlerde herkesten PCR testi istiyor. Buna göre Bulgaristan’a giriş yapacak bu vatandaşın Türkiye’deki hastanelerden alacağı (-) negatif sonuçlu, ıslak imzalı ve mühürlü belge ile giriş yapması gerekiyor.

Türkiye’de imzasız kare kodlu test sonuçları geçerli olmasına rağmen, sınırda Bulgar görevlileri mutlaka mühür ve ıslak imzalı belge istiyor. Bundan dolayı da şuanda mağduriyet yaşayan vatandaşlarımız oluyordu.

Bal-Türk söz konusu durumu yazdığı bir yazı ile Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğüne bildirdi. İl Sağlık Müdürü de Kocaeli’deki tüm hastanelere yazdığı bir yazı ile Bulgaristan’a gitmek için PCR testi sonuçlarının imzalanıp mühürlenmesi talimatını gönderdi. Artık tüm Devlet hastaneleri ve Araştırma hastanelerinde Bulgaristan’a gitmek için PCR testi yaptıran bir vatandaş hastanenin Başhekimliğinde belgesini imzalatıp mühürletebilecektir.

Bal-Türk olarak gösterdikleri hassasiyet ve hızlı düzenlemeden dolayı Kocaeli İl Sağlık Müdürü Dr. Şenol ERGÜNEY’e de teşekkürlerimizi sunarız.

 

Not : 14.08.2020 tarihinden geçerli olmak üzere test ücreti  250 TL olmuştur. 

 


İçeriği Paylaş