Kocaeli Milletvekili Aygün Balkan Kültür Evi’ni çok beğendi

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin ortak projesi olan Balkan Kültür Evi Balkanların Kocaeli’deki irtibat adresi olmduğu gibi Kocaeli’nin Balkanlara açılan penceresi olmaya da devam ediyor. Sosyal ve Kültürel faaliyetlerin yanı sıra ziyaretçilerin de üstün beğenilerini kazanan Kültür Evinin son konuğu Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün oldu.

Kocaeli Milletvekil Zeki Aygün Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğine gerçekleştirdiği ziyarette, dernek yöneticileri tarafından Balkan Kültür Evi’nde ağırlandı. Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Koç, Genel Sekreter Halit Meriç ve Genel Sekreter Yardımcısı Şükrü Ar, Balkan Rumeli Platformu üyesi Remsi Saral ile dernek üyeleri ve Balkan kökenli hemşehrilerimiz tarafından karşılandı.

Tantım ve İkram

Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu Milletvekili Aygün’e bir önceki gün geçirdiği küçük rahatsızlığından dolayı geçmiş olsun dileğinde bulunduktan sonra, Balkan Kültür Evi, yürütülen dil kursları, etkinlikler ve yapılan ziyaretler ile derneğin faaliyet ve projeleri hakkında bilgi verdi; Balkanların farklı bölgelerine ait çekilmiş olup sergilenen fotoğraflar hakkında da izahta bulundu. Özellikle Türkçe ve Bulgarca’dan oluşan çift dilli, zamanında Bulgaristan’da Türklere verilmiş diplomalar önemli bir ilgi odağı oldu.

Türkiye Uluslararası bir kumpasla mücadele ediyor

Kültür Evi’nde yapılan kısa faaliyet sunumundan sonra, “Türkiye Cumhuriyeti uluslararası bir kumpas ile mücadele ediyor” diyen, Kocaeli Milletvekili Aygün Türkiye’nin karşı karşıya olduğu durum hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Somut örnekleri ile çözüm süreci ve bölgede yaşananları anlatırken, üyelerin sordu tüm soruları da cevaplandırdı. Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu, dernek adına Balkanlara yönelik bazı tekliflerini de ilgili kurumlara arz edilmek üzere Milletvekil Aygün’e ilettiler.

Seka Kültür Alanı Çok İsabetli Bir Proje

Balkan Kültür Evi ve Seka Kültür Alanının Büyükşehir Belediyesinin çok güzel ve yerinde bir proje olduğunu ifade eden Aygün bu alandaki çalışmaların çok isabetli ve önemli olduğunu söyledi.

DSC03302

DSC03275 DSC03277 DSC03288 DSC03289 DSC03296


İçeriği Paylaş