Bal-Türk Karamürsel’den Erken Kadınlar Günü Programı

Bal-Türk'ten Haberler Karamürsel
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Karamürsel Şubesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebeti ile İzmit Balkan Kültür Evi’nde bir program düzenledi. Programa Karamürsel, Tokmak Köyü, Subaşı ve Altınova’nın yanı sıra genel merkez üyeleri de katıldı. Karamürsel Şube Başkanı Emine Öztürk ve ekibinin öncülük ettiği programın açılışını Bal-Türk Genel Başkan Yardımcısı Ayla Bozkurt yaptı. Kadınlar gününün tarihçesinden bahseden Bozkurt, kültürümüzde kadının yerinden bahsetti. Daha sonra Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu da kısa bir selamlama konuşması yaptı. Tüm kadınları temsilen Tokmak Köyünden Hatice Abla’ya hediye veren Çolakoğlu, üyelerin kadınlar gününü tebrik etti.

Balkan Ezgileri Eşliğinde Eğlendiler

Balkanların birbirinden güzel müzikleri eşliğinde eğlenen kadınlar. Balkan Kültür Evi’nin sıcak ortamında güzel bir hafta sonu geçirdi. Türküler söylendi ve halaylar çekildi.

Temsili Kına Gecesi

Program kapsamında temsili kına gecesi düzenlendi ve Bal-Türk üyesi bir hanım gelin rolüne büründü. Kına gecesinin değişmez Türküsü “Evreşin Yolları” hep birlikte söylendi. Böylece unutturmamak adına güzel bir Balkan Geleneği daha canlandırılmış oldu.

11009200_10206367442333242_651852135667158127_n

 


İçeriği Paylaş