Kocaeli Büyükşehir’den Balkanlarda Kırcaali Killi Köyünde 500 kişilik iftar

Haberler
İçeriği Paylaş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ‘Balkanlarda İftar Buluşması’ programında Balkan Dernekleri ve Büyükşehir Meclis Üyeleri heyeti Bulgaristan Kırcaaliye Bağlı Killi Köyünde yaşayan soydaşlarla 500 kişiyle oruçlarını açtı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ‘Balkanlarda İftar Buluşması’ programında Balkan Dernekleri BALTÜRK Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, KOPOD Kocaeli Kocaeli Pomak Tüürkleri Derneği ve Kocaeli Istrancalılar Derneği Başkan ve üyeleri ile Büyükşehir Meclis Üyelerin Büyükşehir Bürokratlarının oluşturduğu Kocaeli heyeti karayolu ile Edirne’den Bulgaristan’a giriş yaptı. Kırcaali’de Asrpezos otele erleşen  Kocaeli heyeti yol üzerinde 7 Kızlar Camiini ziyaret ederek Killi Köyüne ulaştılar. Killi Köy Camisinde akşam namazında sonra yaklaşık 500 Bulgaristan Türkü soydaşlarımızla oruçlarını açan Kocaeli heyeti iftar sonrası Sezai Koç hocanın yemek duasıylaverilen nimetlere şükrettiler.

KAYNAK: http://balkantime.net/kocaeli-buyuksehir-den-balkanlarda-kircaali-killi-koyunde-500-kisilik-iftar/2192/?fbclid=IwAR1gmE2lTHvpdViWb575SLirTt05apYBVXWMYYaTr6477k3RIwWdlvr-YyU


İçeriği Paylaş