Kocaeli Balkan Türkleri Derneği Körfez Şubesinden Anlamlı ve Kültürel gezi

Bal-Türk'ten Haberler Haberler Körfez Şubelerden
İçeriği Paylaş

Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Körfez Şubesi Bolu ilinin Göynük İlçesinde her yıl 29 Mayıstan bir önceki pazar günü düzenlenen Akşemseddin Hazretleri’ni anma günü etkinliklerine dernek üyelerinin katılımıyla bir gezi düzenledi.

Akşemseddin Hazretlerini  Anma Günü 1988 yılında başlamış olup, her yıl büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır. Anma günü; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bolu Valiliği, Göynük Kaymakamlığı,Göynük Belediye Başkanlığı, Akşemseddin Hz. Vakfı ve Sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla her yıl İstanbul’un Fetih Kutlamalarından bir hafta önce Mayıs ayının üçüncü haftasının Pazar günü yaklaşık kırk bin kişinin katılımıyla tertiplenmektedir.

Büyük katılımların olduğu bu günde bilimsel nitelikte sempozyumlar da gerçekleştirilmektedir.

Kutlamalar çerçevesinde Tasavvuf  Musiki’si, Sema gösterisi, Mehteran, havai fişek gösterisivle ülkemizin seçkin Hafız ve Mevlidhanlarınca Gazi Süleymanlaşa Cami’inde Mevlid-i şerif ve Kur’an-ı  Kerim okunmaktadır.Aynı gün anma gününe katılan misafirlerimize aş dökümü (pilav) ikram edilmektedir.

Bu anma günü etkinliklerinden dernek üyeleri çok güzel duygularla ayrıldıklarını belirtirken;

Gezinin tertiplenmesinde görev alan Bal-Türk Körfez Şube Yönetim Kurulu üyesi, aynı zamanda Körfez İlçesi Kuzey Mah. Muhtarı Kadir YEŞİL gezinin düzenlenmesinde destek veren Körfez Belediye Başkanlığı’na teşekkür etti.

Bal-Türk Körfez Şube Yönetim Kurulu üyesi Kadir YEŞİL etkinlikler çerçevesinde dernek olarak 29 HAZİRAN 2013 tarihinde Edirne Gezisi planladıklarını söyleyerek dernek üyelerine derneklerine sahip çıkmalarını istedi.

100_1498.JPG100_1502.JPG100_1504.JPG100_1513.JPG


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.