Kasım Dal ilk kez sempatizanlarıyla bir araya geldi

Haberler
İçeriği Paylaş

Hak ve Özgürlük Hareketi’nden(DPS) ayrılan ve partinin kurucularından olan Kasım Dal, kendisini destekleyenlerle ilk kez bir araya geldi. Bundan yaklaşık bir ay önce DPS Merkez Kurulu toplantısında partiden ihraç edilen Dal, Facebook’ta oluşturulan ‘Biz Kasım Dal’ı destekliyoruz’ grubu üyeleriyle Sofya’da bir araya geldi.
Kasim Dal, ülkenin birçok yerinde buna benzer toplantılar düzenleyerek partide, aşağıdan yukarı doğru yapılacak hareketlerle  büyük değişmeye vesile olmasını istediğini belirtti. Dal, yeni bir oluşum kurmak istemediğini, fakat DPS’deki baştaki yönetimin değişmesi ve eski devlet istihbaratı elemanların çıkartılmasından yana görüş belirtiyor.
Dal, Facebook’ta 4 bin 500 üyenin kendisine destek vermesinden dolayı aslında biraz şaşırdığını, fakat bu vesileyle bilgisayarla çalışmayı öğrendiğini belirtti.
Facebook’un Araplarda belki büyük devrim yapabileceğini, ama Bulgaristan’da amaçlarına ulaşmak için büyük gayret gösterilmesini gerektiğini kaydeden Dal, “Ben partideyken bile devamlı diğer görüşün taraftarıydım. Aslında bu diğer bir görüş de değil. Bu halkın ve parti sempatizanların yüzde 90’ının bizzat kendi görüşüydü. Benim asıl silahım gerçektir. Dürüst olmayı tercih ederim. “ sözlerini kullandı.
Görüşmeye Dosya Komisyonu’ndan Ekaterina Bonçeva da katıldı. Bonçeva, 2007’den bu yana 10 bin vatandaşın eski devlet istihbaratın dosyalarını inceleme fırsatı verildiğini konusunda açıkladı.
Zaman

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.