Kapıkule Kilitlendi

Haberler
İçeriği Paylaş

Avrupa’da çalışan gurbetçilerin Türkiye’den dönüşleri, Kapıkule Sınır Kapısı’nda uzun kuyruklar oluşturdu. Bulgaristan Andreevo Gümrük Kapısı’nda yapılan yenileme ve genişletme çalışmaları, gurbetçilerin Kapıkule tarafında uzun süre beklemesine neden oldu.

Gurbetçilerin memleketlerinde yaptıkları tatilin ardından Avrupa’ya dönüş yolculuğu, sınır kapılarında çileye dönüştü. Kapıkule saha içi ve Kapıkule girişi araçlarla dolarken, geçişler jandarma kontrolünde yapılıyor. Bazı gurbetçiler, “Keşke bizleri önceden başka sınır kapılarına yönlendirselerdi” derken, hava sıcaklıklarının çocuklu aileleri zora soktuğu görüldü. Diğer taraftan, Bulgaristan Kapitan Andreevo Gümrük Kapısı’ndaki Bulgar polis memurları tarafından insan kaçakçılığına karşı sıkı kontrol yapılması nedeniyle, Perşembe ve Cuma günleri Kapıkule’de yoğunluk yaşandığı kaydedildi. Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Kapıkule’de uzun kuyruklara takılmak istemeyen yolcular, yurtdışına dönüşlerinde Perşembe ve Cuma günlerini tercih etmemeleri konusunda uyarılırken, www.trakyagumruk.gov.tr web sitesinde bulunan canlı kamera görüntüleri ve yoğunluğu takip ederek, gidecekleri güzergahlara göre; Hamzabeyli, Pazarkule, İpsala veya Dereköy gümrük kapılarını tercih etmeleri konusunda bilgilendirildi.

IHA


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.