İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan Balkan Kültür Evi’ni Ziyaret Etti

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve Başkan Danışmanı İbrahim Elgin Balkan Kültür Evi’ni ziyaret etti. Doğan, Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu, Istırancalılar Derneği yönetim kurulu ve üyeler tarafından karşılandı. Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu ve Istırancalılar Dernek Başkanı Kamil Terzi yönetimleri ile hazır bulundu.

Burası Farklı

Dışarıda Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Koç ve Istrancalılar Dernek Başkanı Terzi tarafından karşılanan Başkan Doğan, “burası kültür alanındaki diğer evlerden farklı, ilk fark bahçedeki kırmızı güllerle kendini gösteriyor. İçerinin tefrişatı da Balkanları andırıyor” dedi.

20150528_192315_001_resized

Sizin Misyonunuz Uluslararası Bir Mahiyette

Balkan Kültür Evi Söyleşi Odasında üyelerle bir araya gelen Doğan Bal-Türk’ün çalışmalarını takdir ettiğini, sivil toplum kuruluşlarının devletin yapamadığını yapan organizasyonlar olduğunu söyledi. Doğan, “Bal-Türk ile Bulgaristan ve Yunanistan’da çok güzel programlar icra ettik. Bulgaristan’da Mestanlı ve Bosna Hersek’te de Travnik kardeş şehrimiz. Şu an Travnik’te bir spor kompleksi yapıyoruz. Mestanlı’da da, oranın ihtiyaçlarını dikkate alarak, kalıcı bir eser yapma arzusundayız.

Daha önce Bal-Türk ile birlikte yaptığımız Bulgaristan ve Yunanistan programlarında oraya götürdüğümüz imamlarımız, muhtarlarımız, meclis üyelerimiz çok memnun kaldılar. İmamlarımız hala vaazlarında Balkanları anlatıyor. Bu yılda gidemeyen İzmitli diğer imamlarımızı da oralara göndermek, evladı fatihanla buluşturmak niyetindeyiz” dedi.

Balkan Yemeleri Kitabı Basılacak

Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Bal-Türk’ün hazırlamakta olduğu “Balkan Yemekleri” kitabı konusunda destek  istedi. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da içeriğini hazırladıktan sonra tasarım ve basımı konusunda belediyenin hazır olduğunu ifade etti. Doğan, “bu iyi oldu, Balkan Yemekleri ilk olsun, diğer yörelerin yemekleri konusunda da bu yayınları yapalım, her ev hanımı farklı bir yörenin tatları ile buluşma imkanına kavuşsun” dedi.

Güçlü Türkiye Balkanlardaki Soydaşlarımızın Teminatı

Balkanlara olan yakınlığı ve  oralarda belediye olarak ve hükümet olarak yürütülen çalışmaları anlatan Doğan, “bizler sözde kalmıyoruz, gerek belediyeler olarak gerekse hükümetimiz Balkanlardaki soydaşlarımız için çok güzel çalışmalar yapıyor, projeler yürütüyor.  Türkiye güçlendikçe Balkanlara daha fazla yardım ve destek veriyor. Güçlü Türkiye oradaki soydaşlarımıza yönelik baskıları da berteraf ediyor. Türkiye zayıfladığı an oradaki soydaşlarımız baskı altına alınıyor. Güçlü Türkiye onların sigortası” dedi.

IMG-20150529-WA0005

 

IMG-20150529-WA0008

 

IMG-20150529-WA0003


İçeriği Paylaş