30. Yıl anma programı ikinci Gün Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezinde

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ve Cumhurbaşkanlığı’nın Himayelerinde gerçekleştireceği “1989 Bulgaristan Göçünün 30. Yılı” anma programının takvimi yaklaşıyor.

28-29 Eylül 2019 tarihinde icra edilecek programın birinci günü İzmit- Kocaeli Kongre Merkezi’nde yapılacak. İkinci gün etkinlikleri ise Çayırova-Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi’nde yapılması düşünülüyordu. Bu münasebetle Bal-Türk heyeti Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’yi ziyaret etti. Ziyarete Bal-Türk Genel Sekreteri Günay UZUN, Onursal Genel Başkan Dr. Bayram ÇOLAKOĞLU ve Bal-Türk Çayırova Şubesi eski başkanı Ekrem Şen katıldı.

Programın ikinci gününün Çayırova Namim Süleymanoğlu Kültür Merkezi’nde yapılması teklifini memnuniyetle karşılayan Belediye Başkanı Bünyamin ÇİFTÇİ, “1989 Bulgaristan Göçünün 30. Yılı kapsamında yapılacak anma programının ikinci gün etkinliğine ev sahipliği yapmak bize şeref verir” dedi. Özellikle programın Çayırova’daki bölümünün Naim Süleymanoğlu’nun adını taşıyan bir kültür merkezinde icra edilecek olmasının da anlamlı olacağını belirten Başkan Çiftççi, memnuniyetini ifade etti.

Kaynak: DR. BAYRAM ÇOLAKOĞLU


İçeriği Paylaş