İslam Bankası ve Suudi Kalkınma Fonu’ndan Destek

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Maliye Bakan Yardımcısı Ramadan Avdiu’nun daveti üzerine,  Walid Abdelaziz Fakieh’in yönetiminde İslam Bankası ve Muhammed Al-Arifi’nin yönetiminde Suudi Arabistan Kalkınma Fonu’ndan birer heyet ülkemizde resmi bir ziyarette bulunuyor.

İslam Bankası ve Suudi Kalkınma Fonu heyetleri ile Maliye Bakanı Yardımcısı Ramadan Avdiu ve Maliye Bakanlığı’nın diğer yüksek yetkileri arasında gerçekleşen temaslarda, İslam Bankası ve Suudi Fonu işbirliğince  diğerleri arasında Priştine-Mitroviça otoyolu ve KÜKM-QKUK çerçevesinde Acil Merkez’in yer aldığı kalkınma projelerinin finansmanı ele alındı.

Maliye Bakan Yardımcısı Ramadan Avdiu, konuk İslam Bankası ve Suudi Fonu heyetlerini ülkemizdeki son iktisadi ve mali gelişmelerden bilgi verip bu tür destek ve işbirliği için fırsattan yararlamnarakkonuklara teşekkür etti.

Diğer yandan İslam Bankası ve Suudi Arabistan Kalkınma Fonu yetkilileri,  Kosova Maliye Bakanlığı’nın 2012 yılı Nisan ayı tarihli talebi üzerine adı geçen projeleri desteklemek için hazır olduklarını açıkladılar.

http://www.kosovahaber.net/


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.