İskeçe Türklerinde arsa anlaşmazlığı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

İskeçe Merkez Türk İlkokulu’nun kullanımına tahsis edilen okul binasına bitişik 120 metrekare büyüklüğündeki vakıf arsasının kahvehane yapılmak üzere başka bir kişiye kiralanması tartışma yarattı.

Gündem’in haberine göre tayinli İskeçe Cemaat İdaresi, İskeçe Merkez Türk İlkokulu’nun kuzeydoğusunda pazaryeri yanındaki vakfa ait arsayı kahvehane olarak kullanılmak üzere başka bir kişiye kira karşılığında tahsis etti. Cemaat İdaresi Başkanı Faik Karadayı, okulun bahse konu arsadan yararlanmak için bir girişimde bulunmadığını, bu nedenle arsayı başka bir kişiye kira karşılığında tahsis ettiklerini açıkladı.

İHTİYATİ TEDBİR KARARI

İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete ve İskeçe PASOK Milletvekili Çetin Mandacı ile İskeçe Merkez Türk İlkokulu Encümen Heyeti, Avukat İhsan Kaya ve Avukat Ahmet Kara arasında gerçekleştirilen toplantıda cemaat idaresinin kararı ile ilgili olarak ihtiyati tedbir amacı ile mahkemeye başvuracaklarını ifade ettiler. Encümen Heyeti Başkanı Hüseyin Zeybek ise bahse konu arsanın cemaat idaresine ait olduğunu ve Cemaat İdaresi Başkanı Faik Karadayı’nın bu arsanın kullanımını okula tahsis etmiş olduğunu ancak neden sonra arsanın başka bir şâhısa kiralandığını öğrendiklerini söyledi. Zeybek, encümen heyeti, okul aile birliği ve öğrenci velilileri olarak öncelikle daha önce okula tahsis edilen arsanın kullanımının yine okula ait olmasını istediklerini ifade etti. Bununla birlikte Zeybek, okula bitişik bir yerde kahvehanenin olmasını doğru bulmadıklarını ekledi.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.