İki senede 30 bin hastaya hizmet veren ‘Westeye’ yılın hastanesi seçildi

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

İki senede 30 bin hastala hizmet veren Westeye Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Gündüz, ‘‘hastanemizde binlerce kişi de lazer ameliyatı ile gözlüğü bıraktı’’ dedi.
Romanya’nın ilk özel göz hastanesi ‘Westeye Hospital’, iki senede 30 binin üzerinde Romen vatandaşına göz konusunda tedavi hizmeti verdi. Eximer Laser (I–Lasik) gibi yüksek teknolojik laboratuvar ve teknik cihazlarla donatılmış hastanede binlerce kişi de lazer ameliyatı ile gözlüğe ‘elveda’ dedi.

İzmir’de faaliyet gösteren göz alanında Türkiye’nin sayılı doktorları arasında gösterilen Dr. Mehmet Söyler idaresindeki Batıgöz Sağlık Merkezi’nin ilk yurt dışı yatırımı olan Westeye Hastanesi, Romanya’da yaşanan ekonomik krizde faaliyete geçmesine rağmen iki senede gerek hasta ilgisi gerekse gerçekleştirdiği cirosu ile Bükreş Sektör 3 bölgesinde kendi alanında ‘1’ numaralı firma seçildi.

Romen halkına göz sağlığı konusunda dünyanın en gelişmiş teknolojik alyapıya sahip örnek hastanesinde tedavi hizmeti sunduklarını söyleyen Westeye Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Gündüz, gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirtti.

“Hastanemizi iki sene önce hizmete açtık. Bugüne kadar 30 binin üzerinde hastaya göz tedavi ve muayene hizmeti verdik. Binlerce kişi de lazer ameliyatı ile tamamen gözlüğü bıraktı.” diyen Gündüz, gözle ilgili her konuda hizmet verebildiklerine dikkat çekti.

Sadece Romanya’da değil; İtalya, İspanya gibi birçok batı Avrupa ülkesinin yanı sıra Moldova, Bulgaristan’la birlikte çok sayıda komşu ülkeden gelen hastalara da hizmet verdiklerini aktaran Westeye başkanı Nihat Gündüz, 40’üzerindeki çalışanı ve uzman doktorları ile 2013 yılında da hizmet kalitesini daha da yükseltmeyi hedeflediklerini vurguluyor.

Romanya Sağlık ve Sosyal Sigortalar ile Emeklilik Kurumu ile de anlaşmaları bulunduğunu ifade eden Gündüz, aile doktorlarının sevk ettiği hastalara da tedavi imkanı sağladıklarını aktardı.

DÜNYANIN EN GELİŞMİŞ CİHAZLARINA SAHİP

Üç adet yüksek teknolojik cihazlarla donatılmış ameliyathane, bir adet Eximer Laser (I–Lasik) Cerrahi birimi olan Westeye, tıp alanındaki bilimsel gelişmeleri takip ederek hastalarını son teknolojiyle tedavi ediyor. Westeye başkanı Gündüz, bu konuda şu bilgileri veriyor, “Hastanemiz, tıp alanındaki bilimsel gelişmeleri takip ederek, yüksek kalite bilinciyle hareket edip, hasta hakları ve hasta memnuniyetine büyük önem vermektedir. Gözle ilgili bütün tetkik, muayene, ameliyatları yapabiliyoruz. Bugüne kadar hastanemize en çok katarakt konusunda başvuru oldu. Hastanemiz, modern teknoloji ile donatılmış olup; fiziki yapısı ve teknik donanımıyla batı ülkeleri normlarında, ISO 9001–2000 Kalite Sistem belgesine sahiptir. Westeye, hastalarımıza layık olduğu hizmeti, aile sıcaklığı içerisinde, bilim ve tekniğin en son koşullarıyla verebilen ve kendi alanında yüksek standartlarda hizmet üreten tam donanımlı bir sağlık kuruluşudur.”

Verdiği hizmetler nedeniyle Romen yetkililerin de takdirini kazanan Westeye’nin, tarama hizmetleri ve kampanyaları ile de dikkat çektiğini kaydeden Gündüz, “Hastanemiz, sağlık alanında Türkiye ile Romanya arasında özel bir yere sahip. Türkiye’nin Romanya’daki imajına da önemli katkılar sağlıyor” dedi.

Bıçaksız lazer sistemi gibi birçok yeniliği ve göz muayenelerinde kullanılan son teknolojik cihazların Bükreş’te ilk defa hastanelerinde kullanılmasının haklı gururunu yaşadıklarını aktaran Gündüz, oftalmoloji alanındaki tüm yeniliklerin dünyayla aynı zamanda Romanya’da da olmasını sağladıklarını kaydediyor.

ÜNLÜLERİN TERCİHİ DE ‘WESTEYE’

29 Ekim 2010 yılında törenle hizmete açılan hastanenin modern ve gelişmiş özellikleri, uzman doktor kadrosu nedeniyle Romanya’nın pek çok devlet adamı ve ünlünün tercihi de Westeye olmuş. 1996 – 2000 tarihleri arasında Romanya Cumhurbaşkanlığı görevini yürüten eski cumhurbaşkanı Emil Constantinescu da geçen sene göz kontrol ve muayenesi için tercih ettiği Westeye hastanesine övgüler yağdırmıştı. Ünlü Romen aktris Carmen Tanase ise Westeye’nin ülke televizyonlarında yayınlanan reklamlarında rol oynuyor.

İlk defa 2004 yılında İzmir Çankaya’da kurulan Batıgöz Hastaneleri’ne bağlı faaliyet gösteren Bükreş Calea Vitan bölgesindeki Westeye Hastanesi’ninin yeni yılda da en önemli hedefi; kendi alanında yine en iyisi olmak var.

zaman romanya


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.