Kosova’dan Erdoğan’a ‘Türk Dünyası Hizmet Ödülü’

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Kosova’nın 5 bin nüfusluk tek Türk Belediyesi Mamuşa Belediyesi, Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’a, yeni Başbakan adayı Ahmet Davutoğlu ve AK Parti İzmir Milletvekili ve Dışişleri Komisyon Üyesi Rifat Sait’e Türk Dünyası Hizmet Ödülü verdi.

 

Geceye telefonla katılan Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, bütün Mamuşalılar’ı içtenlikle selamladığını, geleceğin aydınlık olmasını dilediğini belirterek, şöyle dedi:

“Mamuşa’nın Kosova’nın çocuklarından yaşlılarına, kadınından erkeğin aynı şekilde Türkiye’den kendilerini selamlıyorum. Şu andaki birliğinizin beraberliğinizin, kardeşliğinizin daim olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Malum bir seçim geçirdik ve bu seçimlerde milletimizin desteğiyle ilk defa halkımızın seçimiyle cumhurbaşkanı oldum. Halkımızın bu teveccühünü gerek Balkanlar’da, Avrupa’da, Dünyada en güzel şekilde inşallah temsil etmenin gayreti içerisinde olacağım. Bugüne kadar nasıl Kosova’da, Mamuşa’da nasıl sizlerle beraber olduysak bundan sonra da inşallah sizlerle bir arada olacağım. Hiç endişeniz olmasın. Birliğiniz daim olsun, geleceğiniz aydınlık olsun, kardeşliğiniz baki olsun. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum, kalın sağlıcakla diyorum.


İçeriği Paylaş