III. Avrupalı Hukukçular Eğitim Programı Viyana’da Gerçekleştirilecek

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızla ilgili çalışmalar yapmak ve sorunlarına çözüm üretmek Başkanlığımızın başlıca görevleri arasında yer almaktadır. Bu kapsamda, vatandaşlarımızın bulundukları ülkelerde yerel ve uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarının bilinirliğinin artırılması ve vatandaşlarımızın yaşadıkları çeşitli hukuksal sorunların ele alınarak çözüm yolları geliştirilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca, vatandaşlarımızın Türkiye ile devam eden hukuksal bağları çerçevesinde, uluslararası nitelik taşıyan hukuki konularda mevzuat ve uygulamaya ilişkin çeşitli bilgilendirmeler yapılması faydalı görülmektedir.

Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın ulusal, uluslararası ve uluslarüstü hukuktan kaynaklanan haklarının, belirli konular çerçevesinde ayrıntılı bir şekilde ele alınıp uygulamaya dönük farkındalık oluşturulması, hukukumuza ve ülkeler arası boyutları bulunan hukuksal iş ve işlemlere ilişkin karşılıklı bilgi alışverişinin sağlanması amacıyla bir dizi eğitim programlarının düzenlenmesi planlanmıştır. Bu amaçla ilkini Almanya’nın Frankfurt, ikincisini Belçika’nın Brüksel şehrinde gerçekleştirdiğimiz eğitim programlarının üçüncüsü Avusturya’nın Viyana şehrinde yapılacaktır.

Eğitim programları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Avrupa Birliği Bakanlığı yetkilileri, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu üyesi ve Türkiye’deki hukuk fakültelerinden akademisyenlerin iştirakiyle ortaklaşa olarak gerçekleştirilecek ve sertifikalandırılacaktır. Programın eğitim dili Türkçe olacaktır. İnteraktif bir ortamın oluşturulması amacıyla katılımcıların program taslağında belirtilen konularda önceden hazırlık yapmaları, programın verimliliği açısından önemli görülmektedir. Programlar süresince katılımcılara birbirleriyle ve çeşitli kamu kurumu temsilcileri ile yakından tanışma imkanı tanınması yanında katılımcıların aktif katılımının sağlanması amacıyla, soru-cevap kısımları, tecrübe paylaşımları ve networking gerçekleştirilecektir.

Eğitim programı için katılım ücreti kişi başı 200 Avro’dur.

Programımıza göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür eder başarılar dileriz.

Programlar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.