Hüseyin Hafızov: “Evet, Türküm ve Türkçe konuşacağım”

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

HÖH Milletvekili Hüseyin Hafizov, NOVA TV’ye katıldığı bir programda, “Seçim kampanyaları sırasında ana dilim Türkçe konuştuğum için şimdiye dek hiçbir ceza ödemedim, çünkü her kesilen cezayı temyiz ettim. Aslında şimdiye dek 4-5 ceza kesildi ve yaklaşık 10 bin leva ceza ödemem gerekiyordu” diye konuştu.

hafizov123123

Hafızov, “Türkler saygıyı ve tanınmayı hak etmiyorlar mı? Türkçe konuşan biri, diğerini neden rahatsız ediyor ki? Gerekli anlayışı ve davranışı neden alamadığımızı bir düşünmek gerekiyor. Bizlere, `Türkler dışarı` demek yerine, `Evet siz Türk’sünüz ve bizde sizi nasılsanız öyle kabul ediyoruz” demenizi istiyoruz` diyerek, Bulgaristan’daki Türk ve Müslümanların sessiz, sakin ve huzurlu olduklarını hatırlattı.

Hüseyin Hafızov, hiç kimsenin ondan korkmasına gerek olmadığının altını çizerek, fanatik bir yanının da bulunmadığını söyledi. “Tüm Bulgaristan vatandaşları için eşitlik istemem fanatiklik mi oluyor? Sizleri ben ne için korkutuyorum ki” sorularını yönelterek, “Birisi çıkıp Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e hakaret ediyorsa, işte o zaman ben mutsuz ve huzursuz oluyorum” dedi ve ekledi, “Etnik ve dini gruplar toplumun bir parçasıdır”.

Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş