HŞHP ile NDSV koalisyon için anlaştı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Korman İsmailov’un lideri olduğu Hürriyet ve Şeref Halk Partisi (HŞHP) ile Ulusal İstikrar ve Yükseliş Hareketi Partisi (NDSV) 12 Mayıs milletvekili seçimlerine koalisyon olarak katılma konusunda anlaştı.

İki parti Merkezi Seçim Kuruluna (CİK) ‘Merkez – Hürrüyet ve Şeref Koalisyonu’ olarak kayıt yaptırdı. NDSV Genel Başkanı Hristina Hristova ,’İnsanların sosyal statüsünde değişikliklere götürecek adımlar atılmalı. Biz de bu değişiklikler için çabalayan Hürriyet ve Şeref Halk Partisini gördük’ dedi.

HŞHP lideri Korman İsmailov ise bugün milletvekili adaylarının isimleri netlik kazanması gerektiğini hatırlatarak, ‘Koalisyon ortraklarımızla birlikte tüm gücümüzü kullanarak ülke genelindeki varlığımızı göstermek önemli. Eminim ki, listelerimize aldığımız insanlarla en iyi sonuçlara ulaşacağız’ dedi. İsmailov büyük ihtimalle kendisinin Kırcaali’den aday olacağını kaydetti.

AJANS BG


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.