HÖH, panik içinde. Ahmet Doğan’ın Rusya yanlısı konuşması HÖH’ün sitesinden ve Facebook sayfasından kaldırıldı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Hak ve Özgürlükler Hareketinin (HÖH) Onursal Başkanı Ahmet Doğan’ın 17 Aralık 2015’te yeni yıl partisinde yaptığı konuşma HÖH’ün sitesinden ve Facebook sayfadından kaldırıldı.
Birçok elektronik sayfada Doğan’ın konuşmasının kırpıldığı tespit edildi.
Doğan’ın konuşması 23 Aralık’ta HÖH’ün sitesine yüklenmişti.
Bu konuşmanın ardından HÖH’ün eski Genel Başkanı Lütfi Mestan partiden atılmıştı.
Doğan, açıkça Putin ve Rusya yanlısı ve Avrupa Birliği (AB) ile NATO’yu eleştiren ve Türkiye’yi kötüleyen konuşması kamuoyunu ayağa kaldırmıştı.
Konuşmanın ardından Rus yanlıları ve eski komünist istihbaratçılar, Doğan’ı yeni oluşan reeliteyi anlayan derin bilgili vizyoner ve stratejist ilân etmişti.
Bu konuşma Bulgaristan’daki Türkleri ve Müslümanları şoke etmişti. Bulgar kamuoyunda ise HÖH’ün ve Doğan’ın Sovyet Rus projesi olduğu ve Rusya’nın emperyal çıkarlarına çalıştığı kanaati güçlenmişti.
Mestan’ın HÖH’ten atılması, Sorumluluk, Özgürlük ve Tolerans için Demokratlar Partisinin (DOST) kurulmasına neden olmuştu. Rusya yanlıları, Mestan’ı ve DOST’u vatan haini ilân etmeye devam etmektedir.
HÖH kaynaklarından gelen bilgiye göre HÖH için asıl kırılma noktası Nisan ayında Doğan’ın gönderdiği HÖH heyetini Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin reddetmesiyla başladı.
Alınan bilgilere göre Doğan’ın heyeti Türkiye’yi ne kadar çok sevdiğini açıklamaya çalışsa da Bahçeli, konuşmalarını kesip Doğan’ın Rusçu konuçmasının çıktısını önlerine attı.
Bu olayın ardından Doğan konuşmayı siteden ve sayfalardan silinmesini emretti.
Verilen bir diğer bilgiye göre Doğan’ın propagandacılarına HÖH’ün her zaman NATO ve AB yanlısı olduğu ve  bu çizgiden sapmadığını anlatan propagandalar yapma talimatı geldi.
Aydın Osman | T HABER

İçeriği Paylaş